Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történhet az ADATA típusú...

Mi történhet az ADATA típusú Power Bankommal, ha hagyom, hogy teljesen lemerüljön? (addig töltöm vele a telefonom, hogy mind a 4 kék csík eltünik. )

Figyelt kérdés
Úgy tudom, tönkremegy ebben az esetben, nem lehet már feltölteni. De lehet, hogy rosszul tudom... (köszönöm a válaszokat!)

#lemerülés #Adata #vésztöltés
2019. júl. 1. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod. Ha lemerül: feltöltöd. Azért elég érdekes feltételezés egy mai akkus eszközről, hogy ha lemerül, akkor ki lehet dobni.
2019. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy éved van tesztelni.

Ha elromlana, gariztatod.

2019. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Morzsi007 ***** válasza:
Utána feltöltöd. De, ha nem muszáj, ne merítsd le, mert ezeknek a Li-ion aksiknak nem jó, ha teljesen le van merítve, telefont is 20%-nál már illik tölteni, így tovább fogja bírni az akkumulátor.
2019. júl. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, tönkremegy ebben az esetben, nem lehet már feltölteni."

Mert túl sok hülyeséget olvasol a Gyakori Kérdéseken.

A Power Bankok elektronikája is lekapcsol a 2,5 V alsó feszültségküszöb elérésekor, mint más eszközök akkujába épített védelmek is hasonlóan.

Ráadásul, amit sokat nem tudnak, mert életükben nem mértek ilyeneket, hogy amikor terhelés közben így beesik a feszültség, lekapcsol, utána a cellafeszültség feljebb kúszik ismét 3 V fölé, ezt nevezik üresjárási feszültségnek.

Ezután még sok idő lenne, hogy 2,5 V alá essen az üresjárási feszültség, ami károsodás szempontjából mérvadó (nem a terhelt érték számít, ezt sem tudják sokan).

Ahhoz legalább hetekig vagy tovább is úgy kellene felejteni.

De te nem fogod úgy felejteni, mert feltöltöd, ez csak ennyi.

Egyébként tölteni még akkor is lehet, ha 2,5 V alá esett, legfeljebb lassabban indul el, mert ilyenkor kímélő módban csak igen kis árammal kezdi felhúzni a cellát, ahogy az szokás ebben a műfajban.

Tehát itt minden ki van találva, ezeket a dolgokat nem bízzák rá az interneten hülyeségeket terjesztő laikus figurákra.

2019. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem vagyok valami jártas ebben az elektronikában... Egyébként a többi eszközt jól ismerem, csak ezzel a PowerBankkal nem voltam tisztában.
2019. júl. 2. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!