Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nektek van tok, fólia a...

Nektek van tok, fólia a telefonotokon?

Figyelt kérdés

Az új telomra gondoltam veszek.(otthoni telefonról beszélek).

De azon vagyok hogy a fólia könnyebben karcolódik mint a teló kijelzője és nem akarok egy karcos telefont nézni.a tokon is elgondolkodtam megvédi a karcoktól de mégis olyan természet ellenesnek érzem ha nincs rajta.



2019. júl. 5. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

"a fólia könnyebben karcolódik mint a teló kijelzője"

Ezért érdemes üveget tenni rá.

Mit is mondtál, milyen telefon?

2019. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát én eléggé strapálom. Szóval tok + üvegfólia. Így is a második üvegfólia van a telómon. Az előzőt leejtettem párszor így tört a fólia. A 3. Törés után inkább újat tettem rá mert 1. Csak nem jó ha törött, 2. Ha törött úgy már kevésbé védi. Karcolódik, talán az ujjlenyomatokat is jobban gyűjti de megvédi a kijelzőt és számomra ez a lényeg.


A kijelző amúgy teljesen épp, se törés, se karc.


17F

2019. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Üvegfólia. Nekem már rajta van vagy 2 éve és nem karcos. Nem rég repedt ketté egy ágyról leesés miatt, ezen kívül semmi hibája. Ráadásul, ha törik, akkor jó eséllyel csak az üvegfólia fog, kicsúszni pedig bármikor kicsúszhat a kezedből, vagy eshet le valahonnan. Éppen ezért érdemes rá egy tok is. Olyan, ami főképp védi a kijelzőt és a kamerát, esetlegesen vele még a telefon fogása is jobb. Nem csúszik, kényelmesebb, stb. De ugyebár ez egyéni preferencia és telefonfüggő is. Nem mindegy az anyag és kialakítás sem, de erről teszteket is láthatsz.

Sima fóliának mai telefonoknál nem sok értelmét látom. Legtöbbet szinte akarva se lehet megkarcolni, max az ember lelki nyugalmát biztosítja a fólia. 1-2 hónapig elmegy, de amúgy felesleges, ez valóban kopik. Törés ellen, ami a legfontosabb pedig nem véd.


Tehát szerintem nem árt, ha félted a telód egy normális tok és üvegfólia. Előbbi, hogy ne épp a kijelzőre essen (mit épp nem takar fólia, a szegélynél) és szépen bereped a fólia alatt, tompítja az esést + egyéb sérülésektől megvéd. Utóbbi pedig netán karc és főképp törés miatt. Túlzásokba se kell azért esni, nem elsődleges támadó fegyver baj esetén, pedig nem rossz :)


Szerintem ha valóban félted, akkor nem árt. Legtöbb ismerősömnek is van. Utána pedig már csak a pénztárcád függvénye

2019. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Én eddig minden telefonomra vettem tokot, és üvegfóliát. Tény, hogy ha leesik, és erősen megütődik, akkor fólia és tok ide vagy oda, nem fog sokat segíteni. De nekem nyugodtabb a lelkem így, hogy van rajta.


Egyébként nálam egy üvegfólia mindig sokáig bírja. Pl. az előző telefonomon 2,5 év alatt volt 2 üvegfólia. És én is tipikusan olyan vagyok, hogy zavar ha karcos az üvegfólia, és akkor hajlamos vagyok újat venni, de így is csak 2 üvegfóliát sikerült elhasználnom ennyi idő alatt. :D


Egy egyszerű szilikon tokot vegyél (legalább). Szinte olyan, mintha rajta se lenne a telefonon, de a karcoktól tökéletesen megvéd. Ha pl. Aliexpressről rendelsz, akkor viszonylag olcsón megúszod. Szóval ha már vettél egy új telefont, akkor szerintem ezt a plusz pár ezert igazán megérné rákölteni. :)

2019. júl. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy egész telefont védő tokom meg a gyári fólia ,jól megvédte addig míg ki nem kellet vennem és lusta voltam vissza rakni azonnal a telefont tokba így most picit megvan törve a mert lépcsön számlázott picit .

Azóta újra tokban van mert szerencsére nem tört nagyon be képernyö használatát nem befolyásolja.

2019. júl. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szántóvető ***** válasza:
az egyikhez adtak szilikontokot,fólia nincs rajta.a másikon fólia van,tok nincs.
2019. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez a flip tok van, vagy mi a neve, tudod ez a kihajtós tok, olyan mint egy notesz. Fólia nincs rajta, mert a tok védi elöl-hátul. 2 éves a telefon, olyan állapotban van a kijelző, a szervízesek csak lestek, mikor egy kisebb javításon volt náluk. :)
2019. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tok nincs rajta, folia meg a gyari muanyag, lassan 2 eves, es nincs osszekarcolva.
2019. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#1-es, tökmindegy milyen, ha nem strapatelefon!

Amúgy nekem tok nincs rajta, a fólia viszont a gyári! 4 év használat után a fólia már eléggé karcos, de legalább így a kijelző teljesen sértetlen, és ha világít a kijelző, akkor a karcok abszolút nem látszanak! Viszont a telefon már amúgy is elavult, bár jól működik, de 1 hónapon belül megveszem az újat, ez meg megy a polcra.

2019. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak hátlapvédőtok van rajta. Kijelzővédő fólia addig volt, amíg a gyárit le nem szedtem. Így jobb érzés megérinteni, és szebb a képe.
2019. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!