Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új akkumulátort rakattam az...

Új akkumulátort rakattam az Iphone készülékembe, van bármi fontos tudnivaló ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy teljesen fel kell töltenem, de egyéb más tudnivaló ami fontos lehet? Normális ha egyből gyorsan merül?

2019. júl. 18. 23:58
 1/3 Morzsi007 ***** válasza:

Sok tévhit kering ezekkel az akksikkal kapcsolatban. Főleg azért is, mert régen az NiMH akksikat más elven kellett tölteni és sokan a mostani Li-ionost is így vagy hasonló módon próbálják, hogy a legtöbbet hozzák ki belőle.

A mostanit nem kell formázni, sőt a legjobb, ha ràtöltesz, 20% alá ne menjen a töltöttség szintje és, amit sokan nem tudnak, hogy ne töltsd 100-%-ra, 90%-ig max elég, az sem vaj, ha kevesebb megy bele. Ezekkel érnéd el a leghosszabb élettartamot, de persze nem mindig tudjuk ezeket véghez vinni, meg van, hogy muszáj teljesen feltöltenünk, hogy kibírja a napot, de, ha van lehetőség, akkor a leírtak alapján érdemes eljárni.

2019. júl. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Morzsi007 ***** válasza:
2,3 napig lehetséges, hogy gyorsabban lemerül.
2019. júl. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs, csak használni kell. Nem kell teljesen feltölteni az elején sem.

Ha sokáig (hónapokig) nem használod, akkor van annyi, hogy ne teljesen feltöltött, de ne is teljesen lemerült állapotában tárold.


Ha az akkucsere után is gyorsan merül, akkor sajnos lehetséges, hogy nem az akkuval volt a probléma.

2019. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!