Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » VHS kazettán működhet a Teletext?

VHS kazettán működhet a Teletext?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsának tűnhet a kérdés, de elgondolkodtam: Az analóg tv adásban a videójelbe volt valahogy a txt beleszőve. Ha egy ilyen adást felvettem videókazettára, akkor elvileg a teletext is rögzítésre került a képpel együtt. Van esély arra, hogy vissza lehessen nézni azt is? Feltéve persze, hogy a tv video bemenetén is működik ez a funkció.

2019. aug. 14. 10:47
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
58%

Szerintem a VHS már csak a képsávot és hangsávot rögzítette.

Oké, hogy a rádiójelre rá volt szuperponálva a teletext jel, de az már a tévé kijelzéséig nem jutott el, direkt olyan tartomány, ami nem zavarja be a kép- és hangjelet.

A VHS meg szerintem csak azt rögzítette.


Ha a tévéadás rádiójele lett volna teljes spektrumában rögzítve és az küldenéd vissza az antennán át, akkor tutira menne.

2019. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam valamikor, nehezen és hiányosan, de adott be valamit. Ha többször is körbement, egész oldalt is tudott mutatni, de igazából használhatatlan kategória. Annyit például ki tudtam olvasni, hogy mikor készült a felvétel, mert az órát, dátumot még képes volt megjeleníteni.
2019. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, rögzítette a VHS, viszont nagyon érzékeny volt a felvétel minőségére, tényleg csak darabosan lehetett reprodukálni.
2019. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

jófajta video, kazetta rögzítette szinte hibátlanul.

Mai napig megvan egy MTV-ről felvett műsor, 1995-ös.

2020. jan. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A régebbi videók jobban rögzítették a teletext jelet az újabbak kb. sehogy. Sok doboz régi VHS kazit digitalizáltam, amit egy ITT Nokia magnóval vettünk fel ha gyengén is de pl. az időpont kivehető meg pár karakter, a most is használt Thomson videóval felvett anyagon szinte alig.
2020. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
#5: Lehet, hogy a digitális zavarszűrés kiszedi az infót a jelből.
2020. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!