Mennyi az élettartama egy hangfalnak? Mitől függ? Úgy hallottam, ha maximumon vagy majdnem maximumon járatom akkor eldurran. Olyankor mit lehet tenni vele? Vagy akkor már kuka?

Figyelt kérdés
Még valami, nem tudom mi van akkor ha többlethangerőt adok neki valamelyik médialejátszóból. Tehát 150% vagy 200% hangerő. Egy kicsit kísérleteztem ezzel és recsegett a hangfalam.
2019. aug. 18. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó minőségű hangfalnál 15-20 év is lehet. Nekem egy Genius van, 12 éves, és a világon semmi baja.
2019. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy recsegett (aka. torzított), ha egyszer túl volt vezérelve. Nem arra való egy hangrendszer, hogy túlvezéreljék, köszönet nem lesz benne a dobhartyád részéről sem.

Nézd, az élettartam attól függ, milyen minősegről és milyen bánásmódról beszélünk. Olcsó hangfalak esetében elég kiszámíthatatlan. Meg nem mindegy passzív, vagy aktív hangfalról beszélünk, az utóbbiban ugyanis ott az erősítő, passzív hangfalak nem igazán szoktak tönkremenni ameddig rendeltetésszerűen vannak használva.

2019. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!