Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen Macbook Airt ajánlanáto...

Milyen Macbook Airt ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén szeptembertől kezdem az egyetemet, és sajnos edidg kihúztam a laptopvásárlást. Az lenne a kérdésem, hogy milyen Macbook Airt ajànlanátok nekem? A 2019-es modellt szeretném megvenni, csak azt nem tudom, hogy milyen memóriával vegyem... Egyetemre kellene nekem, mellette internetezédre, sok fotótárolásra, néha játékra, filmnézésre, képszerkesztésre. Eddig nem volt laptopom, de Apple imádó vagyok, semmiképpen nem szeretnék Windowsot rendszert. Memóriából 8GB az alap, de nem tudom a 16-ost vegyek-e, illetve a háttérkapacitás méretét sem tudom eldönteni... 256GB, ami elôre le van gyártva, az a legnagyobb... de mivel ezt a modellt nem lehet utólag bôvíteni, nem tudom, nem lenne-e egy idô után kicsi nekem.. azért gondolkozom az 512 GB-os modellen... csak azzal az a baj, hogy csak az Apple honlapon lehet venni, magamnak összeállítani.. főleg olyanok válaszát várom, akinek már van Macbookja, és látja, hogy tud gazdálkodni a hellyel, illetve nem bàntátok-e meg, ha kisebb tárhelyűt vettetek.. 6 éve vágyom már laptopra, a pénzem megvan rá, csak okosan akarok vásárolni minden tekintetben... nem tudom megéri l-e 590-670 ezer Ft-ot a nagyobb tárhely... ha igen, akkor nyugodt szívvel megveszem, csak tanácstalan vagyok, és az idő is sürget...

Ui.: rosszindulatú válaszoktól kérlek kíméljetek, köszönöm!



2019. aug. 21. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz tanácsot adni ilyen esetben, mivel pontosan nem tudjuk, hogy a felsorolt tevékenységeket pontosan hogy, és milyen mennyiségű adatokkal tervezed végezni.


Nekem egy 8GB-os, 256GB SSD-s Air-em van, ami az én szokásaimnak megfelel, de kevés fotót tárolok (5000), zene és film csak online, pár tíz GB a devops-os vackoknak (virtuális gépek, docker rendszer stb.), néhány extra app, semmi különös. Játszani PC-n és XBox-on szoktam, ha nincs kéznél, akkor iPad-en, laptopon nem (nem is nagyon van mit).


Ez a gép most 6 éves, a csere kb. ugyanilyen konfigra fog történni, mert ha csak RAM-ot bővítek, akkor azt a virtualizáció miatt tenném, de akkor kellene extra tárhely is, és az úgy együtt nekem +200e-et biztosan nem ér meg.

2019. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmm... értem... esetleg még egy olyan megoldásra gondoltam, hogy 30k-ért veszek egy 1 TB-os adattárolót... és a 8 GB az elég, nem hiányzik, hogy 16-os legyen?
2019. aug. 21. 19:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt öröm hallani, hogy 6 éve megvan a gép, én is annyira tervezem venni, nem akarok egyetem alatt cserélni, egyszer akarok egy normálisat.:)
2019. aug. 21. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:
A ram sosem fölösleges, és sosincs köszönet abban, ha azon spórol az ember. Ha van annyid, vedd a nagyobbat. Azt meg, hogy megéri-e neked a nagyobb tárhely, csak te tudod eldönteni.
2019. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A külső adattárolóval két baj van. Az egyik az, hogy pont akkor nincs nálad, amikor kellene, a másik meg az, hogy a gép mobilitását nagyon-nagyon rontja... Egy air-t be lehet vágni az anyósülésre egy kábel/töltő stb. nélkül (újonnan főleg a 8-12 órás üzemidővel), míg a külső tárolót (és a kábelt) hurcolni kell, ráadásul az sok esetben nem ssd, tehát még vigyázni is kell rá.. én annó vettem, szerintem 3 éve egyszer nem kerestem :-)


A RAM valóban jó kérdés, általában minél több van, annál jobb, annyi a kockázata, hogy ha az általános felhasználás módja nem olyan (tehát csak nagyon ritkán van szükség ennél többre), akkor semmivel jobb teljesítmény élményt nem fogsz kapni, ellenben kidobsz 70.000 Ft-ot az ablakon. Azt persze nehéz megmondani, hogy 4-5 év múlva is elég lesz-e, én amúgy úgy gondolom, hogy igen. De nem akarlak erre rábeszélni.

2019. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!