Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes építeni egy mélyládát...

Érdemes építeni egy mélyládát tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretnék építeni egy mélyládát és az lenne a kérdés hogy érdemes-e belekezdeni tapasztalat nélkül vagy nem. Ha szerintetek érdemes, akkor le tudnátok írni mi szükséges hozzá?

2019. aug. 22. 22:22
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Amire mindent külön megveszel hozzá, annyiért már kapsz kompletten gyárit.

Az hogy összeraksz 6 oldalt, az nem elég... kell bele elektronika, csatlakozó, lábak, fülek, némi tömőanyag, ... és persze az egész akusztikailag jó legyen, tehát a méret és forma sem mindegy, valamint a sub-csövek, bevonat, hangszórórács, ...


Szóval ha szeretsz építeni és tudsz is, akkor úgy van értelme, de ha ez az első és talán az utolsó, akkor nem érdemes építeni.

2019. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy drágább lesz, mintha vennél egyet, és nem is lesz olyan jó, de ha szereted a kihívásokat és van kedved hozzá, vágj bele.
2019. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Én anno a kocsiba csináltam egyet.

Előtte hónapokig túrtam a netet, hogy ne csináljak hülyeséget.

Találtam elég jó akusztikai számításokat, még online kalkulátort is a méretekhez.

Mivel passzív láda volt, az elektronika csak a hangszóró-választásból állt, erősítő adott volt.

A végeredmény egy 38 centis JBL hangszóróval ellátott 147(!) literes reflex-láda lett, ami halkan is adta a szép basszust 16 Hz és kb 120 Hz közt. Akusztikus zenéhez volt hangolva, szép lineáris összhangzást csinált.

Nekem spec bevált. Csak a kocsival együtt kellett eladnom, mert sehova máshova nem volt jó a méret miatt. :D

2019. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zzzoli ***** válasza:
Valahol el kell kezdeni. Mi is így kezdtük, először tapasztalat nélkül, aztán a következőnél már tudtad hogy mit csinálj máshogy. Utána meg már jött a rutin, az erősítő tervezés, trafó méretezés táp kialakítás, előerősítő méretezés megy mint a vöcsök, ennyi. :-)
2019. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!