Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az erosito 8-16 Ohm-ot ir elo...

Az erosito 8-16 Ohm-ot ir elo de nekem csak 4 Ohm-osak a hangfalaim. Ebbol gond lehet? .

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sorba kötsz 2db 4 ohmosat és az már 8 ohm.
2019. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1 kimenetre 2 hangfal... az nem torzulas?
2019. aug. 23. 00:11
 3/13 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb, mintha leégeted a végfokot.

Szóval, kis hangerőn nem lenne hond, de egyébként rámehet az erősítőd a mókára.

2019. aug. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

"1 kimenetre 2 hangfal... az nem torzulas?"

Attól függ, mit értesz ezen?

Laikus fejekben soros vagy párhuzamos kapcsolás között vagy nem tesznek különbséget, vagy sokan a párhuzamost képzelik sorosnak.

Ennek ékes példája a halogénizzók, amire már több fórumozó is határozottan kijelentette, hogy sorban vannak a plafonon, tehát soros kapcsolásban.

Tehát ez a butaság megnyilvánulása.

Tehát innen kezdve már én sem tudom, hogy mi játszódik le a kérdezők fejében.

2019. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1. Igen, gond lehet belőle, az alul illesztés leégetheti az erősítőt.

2. Hangfalakat nem egy nagy ötlet sorba kötni. A fizikáját most nem tudom pontosan, de a lényeg hogy az útváltók miatt nem ugyanaz mintha hangszórókat kötnél sorba.

3. Ilyen tákolásnál amúgy is meg van az esélye hogy torzítson az erősítő, mivel a fene tudja hogy a teljesítménye hogy viszonyul a hangszórók terhelhetőségéhez.

2019. aug. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szirty ***** válasza:

"Tehát ez a butaság megnyilvánulása."


Én inkább tudatlanságnak nevezném, nem butaságnak!

2019. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Én inkább tudatlanságnak nevezném, nem butaságnak!"


köszy ;)


A buta az, akinek nincs önkritikája..


Akkor oké, nem teszem fölösleg gajjra az erősítőt, inkább kivárom a megfelelő párosítást. Viszont én mint Tudatlan Laikus ismét feltenném a kérdésemet: miért nemn csinálnak egy egysíerű átalakítót amely lenyomja az ellenállást a kívánt értékre? :D

2019. aug. 24. 00:03
 8/13 anonim ***** válasza:

# 7

1. Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy az adott kontextusban a "butaság" a kelleténél erősebb kifejezés. De mi van, ha én szándékosan erősen akartam fogalmazni? Mondjuk azért, mert csak.

2. De mindegy is, mert utóbbi megnyilvánulásoddal végképp elástad magad előttem ("gajjra").


Az impedanciát egyébként transzformátorral lehet átalakítani, annak problémái mellett (veszteség, átviteli minőség), de ilyen 4/8 ohmos trafót készen nem kapsz.

Sokkal egyszerűbb lenne, én simán rákötném és használnám, kellő óvatossággal. Sokan nem gondolnak bele, hogy egy ilyen végfoknak bírnia kell a folyamatos, maximális terhelést, akár Afrikában is.

Amikor te rákötsz 4 ohmos sugárzót, de nem hajtod állat módjára, figyelsz a melegedésre*, úgy nehéz tönkretenni.


*Profi szinten ez mondjuk úgy működik, hogy nem kívülről lessük, hanem a belsejében a kritikus alkatrészek melegedését ellenőrizzük.

2019. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szirty ***** válasza:

"De mi van, ha én szándékosan erősen akartam fogalmazni?"


Akkor az van, hogy nem megfelelően fogalmaztál így ezzel a megnyilvánulásoddal elástad magad. :)

2019. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9

Meg az van, hogy te bármit képes vagy logikátlanul kiforgatni, erről szól a létezésed.

2019. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!