Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen mélynyomót ajánl,...

Milyen mélynyomót ajánl, akinek van az autójában?

Figyelt kérdés

Ezeket néztem neten. De természetesen villamossági boltban venném, akár kipróbálás után. De ezek vajon jól lehetnének? Megérné a drágább?

[link]

[link]



2019. szept. 1. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magad építesz hozzá dobozt?
2019. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

(2 kisebbet vennék)

Kisebb átmérőjű jobban kiadja a hangot?Esetleg, pontatlanabb, jobb a hangzás?

Esetleg hamarabb rezonál, mint a nagy?

2019. szept. 1. 16:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Inkább ne fáradj szerintem!

[link]

2019. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dobozt azért kérdeztem, mert lehet, hogy tévedésben vagy, de nem is válaszoltál egyértelműen, így még mindig nem tudom, miről beszélsz.
2019. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 JulesTS ***** válasza:

Ezeket nem. Az első nem egy csúcs minőség, a második meg egy normális minőségű koax hangszóró pár (nem mélynyomó).

Nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, de ahhoz hogy a mélynyomó megszólaljon, kell építeni vagy venni egy hozzá méretezett ládát, kell egy erősítő és ahhoz táp, vezérlő, hangszóró, RCA kábelek, biztosítékház, biztivel, meg valaki aki beköti neked...

Nem tudom, hogy milyen igényeid vannak, de lehet, hogy egy ilyen aktív mélyláda is elég lenne neked:

[link]

Ha tartozék kábelkészlettel veszed, akkor "csak" bekötni kell...

2019. szept. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

"a második meg egy normális minőségű koax hangszóró pár (nem mélynyomó)."

Röviden ezt úgy mondjuk (szakemberek), hogy szélessávú sugárzó.

Most ezt elárultam, legközelebb már nem kell körülményesen fogalmaznod.

2019. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 JulesTS ***** válasza:
70%

Ami a második képen van az egy "kétutas koaxiális hangszóró" röviden ezt úgy mondjuk (mi szakemberek), hogy koax hangszóró. Ez két hangszóróból áll: egy mélyközép sugárzóból és egy magas sugárzóból. A két hangszóró azonos tengelyen van elhelyezve, ezért koaxiális.

A szélessávú sugárzó, vagy szélessávú hangszóró egy utas tehát egy hangszóró sugározza le a teljes (lehetőleg az egész hallható) frekvencia tartományt. _Egy_ hangszóróról van szó aminek _egy_ motorja van (vasmag, mágnes, fedőlap, csévetest+tekercs), ami _egy_ membránt hajt meg. Erre a membránra középre rakhatnak még egy kisebb tölcsért, de ez nem változtat a lényegen.

Itt találsz róla képeket:

[link]

Most ezt elárultam, legközelebb már nem kell félreinformálnod...

2019. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Ezt még egy hülye is látja / tudja, de végeredmény szempontjából akkor is szélessávú.

Lakásba való hangdoboz is lehet szélessávú, miközben többféle sugárzót is rejt.

Azt senki nem vitatta, hogy koaxiális, csak a többi részét hülyén fogalmaztad. Mint aki nem ismeri a megfelelő szakkifejezést.

2019. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi erővel a háromutas öreg Orion is szélessávú. Nem kell több konstrukciónak ugyanaz a név. Vagy szerinted tényleg egyutas szélessávúnak kellene nevezni azt, ami előbb volt forgalomban, és nagyon helyesen szélessávú lett a neve?
2019. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%

# 9

Ugyan már, ez igen erőltetett trollkodás.

Hülyeségeket magyarázol bele a szavaimba, nem tudsz szöveget értelmezni, irreleváns pofázás.

2019. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!