Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az okosóra okozhat-e egészségü...

Az okosóra okozhat-e egészségügyi problémákat?

Figyelt kérdés

Lehet fura a feltett kérdés, de engem nagyon foglalkoztat az okosora által kibocsátott folyamatos pulzus mérő zöld fény. Az okosórát be lehet állítani folyamatos pulzus mérésre (leginkább ezért is használom), így több információt is megtudhatsz magadról. Valyon mennyire kárt tevő ez az egészségre nézve, az alatta eláramló vérre vagy akár az erekre nézve.

Kérlek mellőzétek a gúnyos hozzászólásokat, mert azokból nem sokat tanulni. Köszi előre is! :)


2019. szept. 3. 16:30
 1/9 A kérdező kommentje:
2019. szept. 3. 16:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de ezen én is elgondolkoztam. Mondjuk szerintem az óraviselés egyéb veszélyei (beakad valahova az óra és megsérül a csuklód) súlyosabbak. De érdekes információkat gyűjthetsz, és szerintem az előny megéri a kockázatot.
2019. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen problémát nem okoz, különben nem is kerülhetne forgalomba. A fény a méréshez kell, mint információgyűjtés, nem azért hogy "besugározzon" téged (vagy miben próbálsz hinni). Semmi mást nem csinál, csak világít. Este azért kapcsolod fel a lámpát, hogy láss a sötétben, a szemeddel információt gyűjts a külvilágról. Az óra azért világít, hogy "lásson" a sötétben, és információt gyűjtsön, amit adattá alakít.
2019. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Az tényleg csak egy fényforrás, nem hiszem hogy bármilyen kimutatható káros hatása lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=LgQFD6GqlBs

2019. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hipochondriát okozhat.

És ez nem gúnyos válasz volt.

Sajnos sokan mindenre ráfogják hogy megbetegíti őket: a mikorban melegített leves, a bluetooth, a wifi, stb...

Remélhetőleg te nem vagy ilyen.

2019. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2019. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló 6/6, kérlek el tudnád mondani egyszerűbben a válaszod?:) A cikkben leginkább a nap meg a kék fény karos hatásait a bőrre olvastam és értettem meg...
2019. szept. 3. 21:59
 8/9 A kérdező kommentje:
6/7*
2019. szept. 3. 22:01
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

A kisugárzott zöld fény ereje kisebb, mint a közvetlen napfényé, szűk spektrumban jön, minden szempontból kevesebb behatást okoz, mint sima napfénynek kitenni. És persze nincs benne UV, am ia napfényben van, a látható fény meg ebben az energiamennyiségben nem tud bőrre káros lenni.

Vannak egyébként piros fénnyel operáló mérők is, azt hiszem, ott közeli IR tartomány is van benne. Az is olyan kis energiájú, hogy még a hőhatása sem számít semmit.

2019. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!