Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A fejhallgató erősítőknek mi...

A fejhallgató erősítőknek mi a lényegük?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 15:44
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:

parancsolj:


[link]

2019. szept. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt már láttam...


A sztereó hangszórókból ugye 2 db, egymástól független jel jön ki. (bal-jobb) Ha hangszerkesztő programban kinémítom az egyiket, akkor az a hangszóró teljesen elnémul. Ha mindkettőt bekapcsoljuk és abban a bizonyos háromszögben van előttünk akkor a fülünk hallja a saját oldalát is, és a másikat is egy kicsit. Sztereó hatás megvan, ez nem mono. Lehet nagyon érezni, ha monora át van kapcsolva és mind a kettő ugyanazt adja ki. Akkor totális középérzet van.


Ha viszont fülesre pontosan ugyanez van kiküldve, akkor a fül csak a saját oldalát hallja, a másikból semmi nem megy át. El vannak szigetelve egymástól. Ha lenémítom az egyik oldalt, akkor ott semmit se lehet hallani.


Naivan azt hinném, hogy a fejhallgató erősítők pontosan ezt a szeparáltságot szüntetnék meg, de erre vonatkozóan sehol sem találok utalást, egyedül ezt érezném alapdolognak, ámbár a fejhallgatóba is bele lehetne építeni ezt a keresztező metódust megvalósító szegmenst.


A linkelt oldaladon árult cuccokból szeparáltan hallatszik a hang, vagy van kicsi áthallás a másik oldalra? (ha valami 5.1-es jellel etetik, azt lekeverik sztereóra, de ez egy alap dolog olyan cuccoknál)


Nyilván, ha valaki a szeparált hangzást szokja meg, akkor neki egyszerűen szar lesz az amikor van áthallás a két füles között, holott azt a hatást érzi mintha "élőben" hallgatná egy fix helyről. (nem sétálgat a hangszórók előtt)


Hangkártyám mutat egy "Studio", Jazz-club , és "Concert-hall" választási lehetőséget. Csak sejtésem, hogy a studio az egy kopasz környezet lehet, a concert-hall pedig mintha klasszikus zenés helyen lennénk. A jazz-klub pedig egy "szórakozóhely". Ebből a "studio" lenne a lényegi, a másik kettő nem igazán.


A zenéket úgy tudom eredendően nem fülhallgatóra írják, hanem hangszóróból visszaadandóra, ahol mindkét fül hallja, némi térbeli eltolódással, ennek megfelelő irányhatás mellett. A klasszikus zene esetén az akusztikus hangszerek pedig "mono" adást adnak, ám térben szétszórva így mindenképp sztereóban illik rögzíteni, az akkor adja vissza azt amit a szerző papírra vetett.


Arra lettem volna kíváncsi, hogy ilyesmit tudnak-e ezek a burzsuj cuccok, illetve a Tv-n magnón-telefonon található kis "fülhallgató' kimenet ilyen hangot ad-e ki, vagy csak kilökik a bal-jobb jelet, aztán isten áldja. Az impedancia-illesztés evidens, és lényegtelen abból a szempontból ami felől nézem. Az is, hogy valami "jobb hangzású"-nak van titulálva, mert az így önmagában csak a teljesen megfoghatatlan marketingrizsa.

2019. szept. 15. 18:47
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, van ami tudja ezt fülhallgatóra is úgy kiküldeni, hogy ez a hangzás meglegyen. Valójában annyira nincs jelentősége, mert áthallás ugyan nincs, de vezetéses hallás még van egyrészt, másrészt meg vannak ilyen beállítások már sok eszközben, ami kimondottan fülhallgatóra vannak optimalizálva.

Véleményem szerint nincs sok különbség, persze Dolby nem lesz sosem fülhallgatón, de olyat már tudnak, hogy bizonyos hangokat, egyik oldalon fokozatosan halkít le, másik oldalon erősít fel, ezzel némileg lehet ilyen hatásokat kelteni.

2019. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De hát, nem ez lenne az alap, hogy ezt tudja a fejhallgató erősítő? mondjuk alapból benne lehetne ez a fitcsőr a telefonban is... nem lenne egy nagy lehetetlenség a gyár részéről.


A vezetéses hallás alatt mit értesz? Van légvezetéses és csontvezetéses, de ha egy szivaccsal körbepárnázott fejhallgatód van, akkor a csontvezetés nem fog működni, mert nem ér hozzá a fejedhez, a légvezetéses meg ugye a dobhártyára hat, abból se fog a másik oldal semmit megkapni. A fülesek lényeg az is, hogy onnan környezetbe semmi, de környezetből se nagyon menjen be semmi.


Melyik eszköz tudja a fülhallgatóra így kiküldeni, illetve milyen beállításokra gondoltál?

2019. szept. 15. 20:53
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Csontvezetésesre gondoltam.

Mikor hallasz egy hangot, akkor is van csontvezetéses hallás, sőt vannak már ilyen fülesek is, persze azon a mélyek és a magasak eléggé gyatrák.

Egyszer láttam a Fiio-nak füles erősítőjét, eléggé drága, volt kb. 50 rugó.

2019. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A hangvillával le lehet tesztelni mennyire van csontvezetéses hallásod. De nem fogod hallani a kipárnázott fülest csontvezetéssel, mert nem ér hozzá.


Van félmillióért is szappantartó amire azt írták, hogy fejhallgató erősítő. De csak marketingszöveg van mellette.

2019. szept. 15. 22:19
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, én nem próbáltam, szóval lehet igazad van.
2019. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!