Nem lehet már kapni sima külső TV tunert monitorhoz, analóg (koax) adáshoz?

Figyelt kérdés

Akartam keresni egy tunert, amit egy öreg monitorra kötnék, hogy TV-ként működjön, de csak PC-hez valókat találtam, vagy set-top-boxokat és olyan egyéb eszközöket, amik digitális adásokhoz valók.

Nekem bemenetként egy analóg koax kábelem van, kimenet pedig DSub VGA lenne. Nem lehet már ilyet kapni?


De az is lehet, hogy csak nem tudom, melyik mi. A fenti célra hogyan kell keresni, mi lenne a megfelelő?



2019. szept. 16. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Analóg földfelszíni adás már 6 éve nincs. Kábeltévén még előfordul, de ott van mellette párhuzamosan a digitális adás is. Így egy ahhoz való set top box működhet. Ha mindenáron analógot akarsz, akkor nem a monitorhoz direktben, hanem a PCbe kell egy tuner kártya, ami kiadja a képet a monitorra.
2019. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy koaxon jön, attól még digitális az adás. De néhány adót adnak analógban is még a diginél pl.


A baj a monitorral lesz, mert a dsub avagy vga csatlakozás egy külön fogalom. Abba nem lehet csak úgy átalakítgatni sem digitális, sem pl. kompozit analóg jelet. Csak olyan átalakítóval megy, amelyik "aktív", tehát külön áramot igényel a kis processzorához, ami az átalakítást végzi. Én rendeltem egy ilyet Kínából, ami a tv-boxból kompoziton kijövő analóg jelet alakítja dsubra, vga-ra. 2-3 ezer volt és működött is, de sajnos elégette az összekötő kábelt a box és az átalakító között, még szerencse, hogy a ház nem égett le. Nem tudom, hogy az átalakító hibája volt-e vagy a boxé vagy a kábelé, de nem kockáztattam, nem használtam tovább.


Én azt javaslom, hogy vegyél egy DVB-C-s boxot és egy monitort, amin van digitális bemenet. Vagy usb-s DVB-C tunert is lehet rendelni Kínából, az olcsóbb, de azzal lehetnek problémák. Nekem az is van, nem igazán jön be, de ha csak ritkán kell és olcsón, akkor megteszi. Azt bedugod a számítógépbe és a videókártya átviszi vga-ra. De a HD adások korában a vga azért már nem az igazi.


Amiko boxokat lehet venni mediamarktban pl. Ha másra vágysz, akkor pl:

[link]


Vagy ha komolyabbakra, akkor a Linuxosokat ajánlom. Openatv pl. A fenti linken is csak egy van most.

De vannak még online boltok, ahonnan lehet rendelni, a lényeg, hogy DVB-C legyen. Már ha digitálisat akarsz, de miért akarnál mást.


DVB-C USB-s tunert tudomásom szerint itt nem árulnak csak ebayről, aliexpressről, Kínából tudsz rendelni.

2019. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Analóg a TV adás.
2019. szept. 16. 23:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe. Vegyél egy olcsó használt lapos TV-t, abban van tuner és dugd bele közvetlenül.
2019. szept. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 "...de sajnos elégette az összekötő kábelt a box és az átalakító között, még szerencse, hogy a ház nem égett le. Nem tudom, hogy az átalakító hibája volt-e vagy a boxé vagy a kábelé"

Egyik sem, ezek ilyen hibát nem tudnak produkálni.

Ha viszont feszültségkülönbség van a központi antenna a védőföld között (utóbbi a monitor GND-re van kötve), az okozhat kellemetlenséget a kettő közötti leggyengébb ponton, de normális esetben azt is kiegyenlíti a árnyékolt kábel fémharisnyája (GND).

Veszélyesebb a helyzet, ha a GND-ágon kontakthiba, szakadás áll elő és a feszültségkülönbség kárt okoz az elektronikában.

Mindezt valószínűleg elkerülhetted volna egy galvanikus leválasztóval, a központi antennánál beiktatva.


A kérdéssel kapcsolatban az jut eszembe, hogy működő, vagy kis munkával javítható TV-ket vagyok kénytelen leadni a Hulladékudvarban, mert a kutyának sem kell.

Hirdetési oldalakon ingyen vagy minimális áron kaphatsz ilyeneket.

2019. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondoltam, csak ez egy régi cikk:

[link]


Lehet, hogy tényleg egy új TV lesz, utánajárok, amiket írtatok, köszönöm.

2019. szept. 17. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára sejthető, de azért pontosítom, hogy a #5 válaszom végén képcsöves TV-kről beszéltem, csak kimaradt belőle.
2019. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek gagyik voltak mind. VGA felbontásra erőltettek.
2019. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!