Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék vásárolni egy 5.1es...

Szeretnék vásárolni egy 5.1es belépő jellegű hangendszert, tudnátok benne segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 5.1es hangrendszert venni otthonra a TV-mhez, ami azért bőven 100.000 alatt van.

Nem nagyon értek hozzá, azért szeretném kérdezni, hogy milyet ajánlotok. Én egy olyat néztem ki, amiben a mélynyomóba van beleépítve az erősítő. Érdemes inkább külön erősítőt, külön hangfalakat vennem, vagy ez így jó lenne, és beleférne e még így is 100.000 alatti árba, hogy tudja a Dolby Digitalt?

Másrészt ez tudja a Dolby Digital 5.1es hangzást?

Ezt hogy tudom kideríteni?

Honnan tudom, hogy amit letöltöttem film támogatja-e a Dolby Digital 5.1et?

Ezt a rendszert néztem ki:

[link]



2019. szept. 24. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

"Másrészt ez tudja a Dolby Digital 5.1es hangzást?"

A tévédnek kell tudnia.

2019. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a Dolby Digital hangzást azért a legtöbb TV tudja nem? Vagyis tavaly vettem, fullHD-s Navon, 50k körül volt
2019. szept. 24. 15:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen azt írja, hogy tudja a Dolby Digital plus hangzást
2019. szept. 24. 15:32
 4/7 Mr.Q77 ***** válasza:

Ez egy elég komplex kérdés.


És eléggé személy függő. Nem akarok sértő lenni de ha a gyakori kérdések oldalán kezded az érdeklődést akkor neked tulajdonképpen bármilyen rendszer megfelel ...

....


Rengeteg oldal foglalkozik ezzel a témakörrel pontról pontra elmagyarázzák a rendszer(ek) felépítését mire kel figyelni stb. Tessék utána járni


a linkelt terméket igazából így elsőre nem is tudom hova tenni ez valami öszvér értelmetlenség. Nem 5.1 az tuti

Van egy sub, egy center (soundbar?) meg 2 szatelit (de hol vannak a frontok?).


van olyan hogy

csak egy soundbar (minden hangcsatorna ide fut be)

esetleg soundbar + Sub

de ilyen hülyeséget még nem láttam


5.1 az áll a center, bal-jobb front, 2 db szatelit (hátul) ez ugye 5 és + 1 mélynyomó (sub) 5.1 (+ erősítő, kábelek) tv/egyéb bemeneti forrásokról nem is beszélve


mekkora helységben hallgatnád? méret/elhelyezkedés/akusztika. A legtöbb lakásban már ott elvérzik a dolog hogy a szoba mérete kialakítása alkalmatlan valóban értelmezhető házimozi kialakítására.


Egy normális belépő szint az még mindig több százezer forintnál min 500e Ft környékén kezdődik sajnos.


Ha nincs rá keret én inkább azt javaslom hogy vegyél egy nagyon jó minőségű soundbart.

2019. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mr.Q77 ***** válasza:
Soundbar=hangprojektor
2019. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ja igen azt írja, hogy tudja a Dolby Digital plus hangzást"

Ahhoz nem kell nagy tudás szerintem, hogy optikán kiadja változtatás nélkül a kódolt digitális hangot, amit végül a másik eszköz dekódol.

2019. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Logitech z906, az még szól is valahogy, ehhez kell egy médiaplayer, ami tud hdmit és optikát is, 100ból kijön és élvezhető hangja van.
2019. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!