Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » CRT TV éles "sikító" hang és...

CRT TV éles "sikító" hang és torz kép?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt este még semmi probléma nem volt. Tegnap este mikor újra bekapcsoltam, azonnal elkezdett egy éles hangot kiadni magából, majd kis késéssel (a szokásoshoz képest) bejött ugyan a kép, de minden baja volt. Eltolódott balra, torz, életlen, stb. Kikapcsoltam távirányítóval, de ahogy ezt megtettem, még a készenléti lámpa is lekapcsolt. Zúgó hang továbbra is hallható készenléti állapotban, de amúgy halott.


Kondira gyanakodtam, egyrészt mert az tudtommal a leggyakoribb megbetegedése a CRT-nek és régebben én is csináltam kondi-hibás TV-t, de ezen nem látok eldurrant kondit. Teszterem nincs, multiméterrel meg azt hiszem csak kiszerelt állapotban lehet őket vizsgálni és hát nem szeretném egyesével ki-be forrasztgatni az összeset, ha nem muszáj.


Szerencsére éppen új TV vásárláson gondolkodtam, mert nagyon kevés TV-t nézek, de azért illene már lecserélni ezt. Viszont addig is jó lenne, ha lenne.


Szóval ha valakinek van valami ötlete, annak örülnék. Pénzt már nem költenék rá természetesen, szóval szerelő kizárva, max filléres alkatrészcserét eszközölnék, mint amilyen a kondicsere is.


2019. szept. 27. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül durran el. Elég ha kicsit felpúposodik, ami alig észrevehető, főleg a kis kondiknál. Ha amúgyis új tévét akartál venni egyszerűbb, ha előre hozod a vásárlást (hacsak nem egy konkrét modellre vársz ami még nem jelent meg).
2019. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"tudtommal a leggyakoribb megbetegedése"

Rosszul tudtommal.

Tudtommal írd meg a típust, hátha eszembe jut a praxisból, hogy melyiknek volt, milyen ilyen baja.

Nyilván láttam ilyet, csak összemosódnak már a képek és hangok.

2019. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 ITT 21STFT
2019. szept. 27. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy egy ITT TV-re nincs találat a Google képkeresőben.

Nem is ilyen szokott lenni a formátum.

S nem 5 véletlenül?

2019. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Engem is meglepett, de azért olvasni még tudok. Ha kételyeid lennének ezzel kapcsolatban, akkor tessék, kép. [link]
2019. szept. 27. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek már a későbbi szériák (török Vestel ITT), amivel én ritkábban találkoztam össze. A régi, eredeti ITT-szériákat mázsaszám javítottam.

Vestel volt persze sokféle, ilyen ITT is rémlik, csak már kiment a fejemből, azért is akartam fotón megnézni. Meg amúgy is, vizuálisan jobban be szokott ugrani.

Az általad írt jelenséget típustól függetlenül okozhatja sorvégfok tápjának szűrőkondenzátora, vagy egyéb alkatrészek a sorvégfokban.

De még képcső nyakán lévő eltérítő tekercs menetzárlata is okoz ilyet, amihez a sorvégtranzisztor erős melegedése, illetve további kínzás után zárlata társul. Onnan kezdve már nem is működik természetesen a TV.

2019. szept. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!