Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az OSX-nél miért van állandóan...

Az OSX-nél miért van állandóan probléma a pendrive-okkal?

Figyelt kérdés
Én azt értem, hoyg az OSX más fájlrendszert használ és más csatlakozókat szeret, mindenből más szabványt, nem erről akarok beszélni. Éppen ezért exFAT-ra szokás formázni, amit minden fel tudna elvileg ismerni. Ezzel szembe, ha elmegyek egy nyomdába, még soha nem volt olyan, hogy felismerték volna. A nyomdákat sem értem, hogy miért nem készülnek fel exFAT-ra, nem mindenki Windowst használ és NTFS-t. Nem lenne olyan nagy ügy, hogy exFAT-ot is tudjanak kezelni, Windows is tudna gond nélkül. A problémám viszont az, hogy nem először fordul elő, hogy hiába formázom le OSX alatt akár sima DOS FAT-ra, a nyomda nem tudja beolvasni. Valamit az OSX Disk utilitije nyilván elront, és a Windows még a FAt-ját se tudja felismerni. Ez miért van? Ez szoftveres hiba. Milrt nem képesek ezt megoldani? Vagy mi itt a gond? a FAT az egy szabvány, miér tnem képes a Windoes felismerni, amit az OSX formatál? És ez nem az első. És a nyomdában is mondták, hoyg ez gyakori probléma.

2019. szept. 27. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

" A nyomdákat sem értem, hogy miért nem készülnek fel exFAT-ra,"

Minek? Az a pár ügyfél majd megoldja ahogy akarja.

" nem mindenki Windowst használ és NTFS-t. Nem lenne olyan nagy ügy, hogy exFAT-ot is tudjanak kezelni,"

Neked se lenne nagy ügy, mégse oldod meg.

2019. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én nem tudtam megoldani, pedig próbáltam

mondom direkt átformáztam, de mégse tudja felismerni

mivel nincs Windowsos gépem, ennél többet nem tudodm mit tudhatnék

2019. szept. 27. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindent tudnál még mellette tenni. Macbookot használok:


1.Pár dollárért vásárolhatsz NTFS fájlrendszert is kezelő programot így gond nélkül használhatod a mindennel kompatibilis NTFS formátumot.


2. Ha sajnálod rá a pénzt bootcam-el felraksz egy win10-et is az OSX mellé.


Mind a 2 megoldás megoldaná a problémád.

2019. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamit szerintem a gépeden lesz, nekem ezer éve Mac-em van, és semmilyen probléma nem volt se pendrive-val, se SD kártyával, gond nélkül használtam FAT/exFAT, vagy akár NTFS fájlrendszerekkel. Utóbbira van fizetős megoldás (Paragon NTFS), vagy van opensource megoldás is (bár az nem kicsit lassú).
2019. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1. Nem hiszem hogy a windowsnak át kéne vennie az uralmat a pendrivom vagy a gépem felett, csak azért mert néha nyomdába kell mennem. 2019-ben ez a számítástechnika szégyene. Kicsit túlzásnak érzem, hogy egy pindrive miatt ekkora hercehurca legyen és külön oprendszer telepítsek. De igazából arra szeretném megtudni a választ egy hozzáértőtől, hoyg mit történik a háttérben? Miért van ez? Az OSX miért látja a Windows miért nem, ha a szabvány elvileg ugyanaz? A disk utility mit ront el? Nem lehet hogy csak a Disk utility helyett kéne egy másik szoftwert használni?
2019. okt. 2. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:

A disk utility csak egy frontend, a háttérben ugyanazok futnak, mintha mondjuk egy BSD-n csinálnád konzolon, csak így egyszerűbb.


De azért lehet ezzel élni :-) Készítsd elő Windows-on, és Mac-en csak másolgass rá, úgy szerintem nem lesz gondod. Vagy használj NTFS-t, de azt is egy Windows-on formázd meg, biztos, ami biztos (de mondom, én ilyet max. fordítva láttam, a Windows még csak particionálni sem tudta, megcsináltam Mac-en, aztán már a Win-en is látták).


Amúgy az exFAT nem igényel Windows-on speciális támogatást, nyilván nem Windows2000-et vagy XP-t kell használni, ami mondjuk tényleg nem tudja.


Érdekelne, hogy ha ugyanezt nem pendrive-on csinálod, hanem mondjuk egy külső merevlemezen, azzal is van-e ilyen gond.


Az is lehet, hogy nem nálad, hanem a túloldalon van probléma - ezt nyilván nem fogod tudni kideríteni, de ettől még simán lehet.


Milyen nyomda az, ahol egy Mac sincs, egyébként? :-) Mást kérdezek.. internet nincs náluk? Miért nem viszel egy linket, ahol elő van készítve minden, és csak le kell tölteni (valamilyen drive - ne icloud.. one/google drive, dropbox, mittudomén). Sokkal megbízhatóbb, ráadásul lehet, hogy be sem kell menni emiatt személyesen. 2019-ben tőlem ne várja senki, hogy vödörben hordom át a biteket...

2019. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!