Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erősítő/hangkártya...

Milyen erősítő/hangkártya kell ehhez a stúdió hangfalhoz? Több lenn

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy M-Audio BX8 D3 stúdió monitort a PC-mhez, és háát nem adja valahogy a basszusokat. Tisztára úgy szól mint az előző, 2.1es hangrendszerem, viszont az csak 15 W-os volt, ez meg 150W, 2x. Ráadásul búg, súg ha feltekerem a hangot. ALaplapom Asus Z170-K, tehát jó minőségű hangkártya van benne. +++ a hangfal aktív, tehát beépített erősítővel rendelkezik, tehát van benne subwoofer. A hangfalakat a megadott módon, háromszög alakban, felém fordulva állítottam be, a jack dugót pedig a zöld nyilásba dugtam (3,5 mm jack a végén 2 xlr dugóval). Mi lehet a baj? kicsi a szobám? (4x4 m) vagy kéne az erősítő/külső hangkártya?

2019. okt. 3. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána a dokgoknak, mert az általad leírtak közt nincs összefüggés. Stúdiómonitor=lineáris hangkép. Beépített erősítő nem egyenlő subwoofer.

Az XLR szimmetrikus jel, a mini jack asszinetrikus. Stúdió monitorokhoz rendes, szimmetrikus kimenettel rendelkező hangkártya a minimum. Alaplapi hangkártya nem lehet jó minőségű. Vagyis hát mihez képest...


Milyen megfontolásból vásároltad ezt a terméket?

2019. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát először is már régen akartam egy ilyet, másodszor meg jól néz ki, meg amugy is mindenképp ezt vettem volna és nem 2.1/5.1 stb-t, mert azokkal már van rossz tapasztalatom...


Látom te vágod a témát, akkor mondanál egy minőségi hangkártyát, amivel dübörög majd a basszus?

2019. okt. 4. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha még bejáratós akkor kelleni fog pár hét míg megjön a hangja, de echte subtartományt ezek sosem fognak neked lesugárzozni az tuti. Alaplapi nem hiszem hogy egy túl nagy csoda lenne, vegyél egy normális DAC-ot mellé úgy valószínűleg minőségibb lesz a megszólalás, ha a hanganyag is olyan pl. flac\wav\ape.
2019. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ajánlj egy jó erősítőt akkor
2019. okt. 5. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:
[link] itt találsz Dac-ot mellé. Aktív subládát még el tudnék melléjük képzelni esetleg.
2019. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha basszust akarsz akkor add el a monitorhangfalakt és vegyél egy mélyládát ember. Ez nem arra való mit te vársz tőle.
2019. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát nem jól tudod, mert már ebben is van beépített erősítő... és biztos hogy lehet még erősíteni valahogy
2019. okt. 7. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!