Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Pc merevlemez összekötése UHD...

Pc merevlemez összekötése UHD tv-vel?

Figyelt kérdés
A tv-m támogatja a külső adattárolóról való lejátszást. A gépem gyenge a 4k felbontású filmek lejátszásához , így a filmeket egy külső hdd-re kell pakolgatnom ami nem túl kényelmes főleg , hogy némelyik film 60 gb-os. A kérdésem az lenne , hogy meg lehetne oldani azt hogy a tv-t és a gépet közvetlenül összekötném pl usb 3.0 kábellel (a gépemben van 3.0-s port ), majd a tv lássa a gép belső hdd-jén lévő filmeket , és onnan tudjam lejátszani . Ha van rá mód , esetleg azt is meg lehet oldani , hogy filmlejátszás esetén a gép kikapcsoljon és csak a winchester maradjon üzembe benne . Ez azért lenne jó mert a gépem hangos , és zavarna filmnézés közben . A válaszokat előre is köszönöm !

2019. okt. 13. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem fog így működni, csak külső HDD- vel.
2019. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan működési mód, ami csak a merevlemezt tartaná áram alatt, de más hardvert nem. Alvó és egyéb mód pedig a merevlemezt kikapcsolja. A képet HDMI kábellel tudod átvinni, nem USB-vel, de ahhoz a lejátszás forrásának (PC) mennie kell, hogy lásd a tartalmat, és annak erőforrása is lesz használatban, nem a tévéé. Egyéb más adatátviteli módban is (Wifi, DLNA [ha van]).
2019. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen jelenleg is így vagyok összekötve hdmi-ről , csak éppen a videokártyám gyenge a 4k meg jelenítésre , ezért az uhd filmeket pakolgatnom kell külső hdd-re. Az nem is lenne fontos , hogy a gép ne zúgjon . De valahogyan csak meg lehet jeleníteni a gép hdd-n lévő filmeket a tvn .
2019. okt. 13. 14:07
 4/14 A kérdező kommentje:
A wifin keresztül megosztott dolgokkal az a bajom , hogy szar nálunk a net , ezért nem tudja lejátszani csak szaggatva. Esetleg a tv és a gép összekötése lannal ?
2019. okt. 13. 14:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Hálózati lejátszással esetleg.

Egyébként irreális dolgokat beszélsz.

Eleve a HDD menjen, USB-n kommunikáljon, de az alaplap álljon le, ez vicc, több szóra nem is méltatom.

USB-nél pedig látni kellene, hogy mindig van egy device és egy host, azaz egy eszköz és egy fogadó port.

A PC-n és a TV-n fogadó portok vannak.

A pendrive, billentyűzet stb. ezek pedig eszközök.

Ehhez képest te kitaláltad azt a bolond ötletet, hogy két fogadó portot akarsz összekötni, amire egyébként léteznek is eszközök, de az egy aktív elektronikus átalakító, nem szimplán kábel.

2019. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó . Látom te benne vagy a dolgokban , én nem . Esetleg van olyan hdd ami egyik oldalon tud adatot fogadni a géptől , a másik oldalon pedig lejátszani a tv-n ? Amolyan 2 vezetékes , ami mindkét helyről tud tápot kapni?
2019. okt. 13. 14:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Én sem értem, minek ez a fellengzős duma.


A wifis dologhoz annyit hozzátennék, hogy mivel ez csak helyi hálózaton belül lenne, ezért még internet sem kell hozzá. Ha biztos vagy benne, hogy emiatt szaggat a dolog, akkor próbálj meg jobb wifi kapcsolatot kiépíteni a két eszköz között (pc és tv). Egyébként biztos vagy benne, hogy nem a vinyó túl lassú valamiért? Ha gépre dugod a külső hdd-t és arról játszod le a filmet, akkor sem megy rendesen?

2019. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 9

Tévedés, nem vagyok informatikus egyáltalán, ha arra céloztál.

Viszont annyira hülye sem vagyok, hogy két host USB-portot akarjak összekötni.

Vagy pláne USB-n látni a HDD-t, kikapcsolt gép mellett.

Még ekkora baromságokat összehordani egy kérdésben, hihetetlen...

Persze jól sejtettem, utána csak előtört a kultúra is, ahogy az már szokott lenni, ezen a szinten...

2019. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindketten lekezeltétek egymást, ki így, ki úgy. Felesleges ebből vitát csinálnotok. Oldjuk meg a problémát inkább
2019. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , nem hordok össze hülyeséget , csupán olyan lehetőségekre is gondolok amik másnak eszébe nem jutna , feltéve hogy a kérdés feltétele előtt kb 1 órával kezdtem el foglalkozni ezzel a kérdéssel. Azóta tájékozódtam a válaszokból és meg is oldom ! Köszi. Amelyik meg ott nyomatta a tudós szöveget annak üzenem , hogy ... mindegy.
2019. okt. 17. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!