Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Voltak (vannak) High-End/Audio...

Voltak (vannak) High-End/Audiophle kazettás deck-ek?

Figyelt kérdés

2019. okt. 29. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Nakamichi Dragon

Pioneer CT-F1250

Yamaha KX-1200

Onkyo Integra TA-2360

Sony TC-K970 ES


Volt azért pár. A deck-es korszakba voltak csúcsminőségű magnók. Persze ezek is úgy szóltak igazán jól ha metal (type IV-es) kazettát használtál hozzá. Sima vas-oxidos (type I-es), az gagyi volt hangminőségben.

2019. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az elejére oda lehet írni a Revox B215-t is.
2019. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk forrásanyagként FLAC-ről vagy bakelitlemezről másolnék (metal)kazettára egy überkirály kazettás deck-el, akkor az jobb minőségű lesz, mint egy audio CD?
2019. okt. 29. 17:17
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan alábecsülik a kazettát.

Alapvetően a magnókazetta egy teljesen veszteségmentes, analóg rögzítési eljárás. Hasonlóan mint a bakelit, vagy a magnószalag az orsós magnókhoz. Tehát elvileg jobb mint bármilyen digitális adathordozó hangja, mivel az analóg jelfeldolgozás közben minden részlet rögzítésre kerül, digitális konvertálás közben pedig csak egy részletét rögzítjük, attól függően, milyen magas a mintavételezési frekvencia. Az audio CD 44100 alkalommal vesz mintát a hanganyagból, 1 másodperc alatt. A kazettára való felvétel közben, 1 másodpercet nem osztunk fel 44100 részre, hanem gyakorlatilag megszakítás nélkül kerül rá az anyag, felfoghatjuk végtelen magas mintavételezésnek.

Gyakorlatban máshogy van. A deckes korszakban voltak nagyon komoly készülékek. Állítani merem, hogy a jó féle metalkazetta egy audiofil minőségű deck, olyan minőségben képes felvenni mai napig, hogy oda-vissza alázza az audio CD-t. Egy analógos alapzaja lesz neki, de az a bakelitnek is van, meg minden analóg készüléknek. Dinamikában, tartományban, átvitelben, keresztbe lenyeli a CD-t.

A legtöbben azonban mai napig nem engedhetnek meg maguknak egy ilyen decket, kazettát se nagyon kapni már.

Ja, a következő kérdés, hogy mivel ma már minden anyag digitális, honnan a fenéből vennéd fel kazettára a hangot. :) Audio CD-ről? Mi másról, akkor meg evidens, hogy a minősége úgysem éri el a CD-ét, mivel átjátszás közben 100% hogy van veszteség.

Bakelitről vagy szalagos magnóról, át lehetne másolgatni, de azt még annyian sem engedhetik meg maguknak, mint a kazettát.

Nekem van egy Yamaha KX-W952 RS típusú duplakazettás magnódeckem és egy Sharp Optonica RT-9100, az Optonica az 4 fejes(!). Gyönyörűen szól!

A kazetta hangzása élettel telibb és részletgazdagabb, nem annyira steril, mint egy agyonra zajszűrt szarrá masterelt CD. A kazettán a mélyebb tónusok jobban szólnak, valamint hallható a lábdob (és főleg a lábcintányér!), valamint a basszusgitár RÉSZLETESEN. Míg egy jó minőségű audio CD-n is csak öblös kopogásokat és dübörgéseket hallunk a lábdobból és a basszusgitárból. (Ezt onnan tudom, hogy magam is tanultam valamikor dobolni).

Élethűbb kazettán a hangzásvilág, mint egy agyonra zajszűrt, szarrá masterelt CD-n.

A jazz, reggae, country, blues, punk és hip-hop szebben szól kazettán. A világ egyik legnagyobb hip-hop producere Dr. Dre is megmondta, hogy a rap zene lábdobját a kazetta adja vissza a legélethűbben. És igaza van.

Ezt teszteltem is. Van egy gyári műsoros Bob Marley CD-m és egy szintén gyári műsoros Bob Marley kazettám. Ugyanaz az album ugyanazokkal a track-ekkel. Jó fajta CD-playerem van. Meghallgattam mindkettőt A CD-n az olyan hangszereket, mint pl: konga, bongó és egyéb kisebb perkussziós hangszerek gyakorlatilag nem is vagy csak alig-alig hallhatóak. Kazettán minden hallható. Meg van dettó ugyanez a Bob Marley album bakeliten is. A vinyl-t nem kell bemutatni, mindenki tudja, hogy a legjobb hanghordozó mai napig ( Onkyo lemezjátszóm van, Ortofon hangszedővel). Készítettem másolatot egy metalkazettára, azaz bakelitről kazettára. Ezek után lejátszottam a kazettát. Ugyanolyan szépen szólt, mint ha lemezt hallgattam volna.

Lehet kazettát hallgatni jó minőségben, "csak" nagyon jó magnódeck kell hozzá.


A digitális formátumok (wma, wav, mp3, ogg vorbis..stb), nem mások, mint informatikai nyelvre lefordítva 1-esek és 0-ák sokasága. Zenét mivel lehet, a legélethűbben előállítani? Magával a hanggal, a puszta fizikával. Az analóg eszközök, ezért is részlet gazdagabbak, jobb az akusztikai hűségük, élethűbbek.


Persze egy jófajta médialejátszó + DAC kombóval már szépen szól egy Flac. Derészemről az analóg mindent visz. A bakelitlemezt is, úgy gyártják, hogy a forrásanyag, az szalagról van. Ergo az orsós magnónál jobb minőség nincsen. A Revox, Akai, Pioneer, Teac veszettül jó orsós magnókat gyártottak.

2019. okt. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egy Nakamichi CR-7E, egy Pioneer CT-F950, egy Yamaha Natural Sound KX-670 és egy Sony TC-K790ES magnóim vannak. Mindegyikkel vettem már fel orsósról, PC-ről (flac-et és wav-ot), és vinyl-ről is. Még a type III-as (FeCr = vas-króm) kazetták is úgy szólnak, hogy meg sem lehet igazán különböztetni a bakelittől, vagy a szalagostól.


Ugye régen a legtöbb Jóskának, Pistának mlyen magnói voltak, kommersz olcsó magnók, bóvli type I-es kazettával, aztán a rádióból vették fel a muzsikát. Persze, hogy szarul szólt. :)


De egy 3 motoros, 3 fejes, dual capstan-os, direct drive-os minőségi kazettás deck + egy type III-IV kazetta igen is szépen szól. Persze kellenek a jó hangfalak, jó erősítő...stb is. Na itt nincsen ilyen, hogy "nyávog" a kazetta. Ráadásul gyorsan is teker előre-vissza. Az olcsóbb is gagyibb darabokra fényéveket kellett várni, ha előre akartad a kazit pörgetni. :D


Az ilyen Sharp Optonica 4 fejes, és a Nakamichi 3 fejes és 4 motoros magnók, pedig nagyon profi hangfelvételeket készítettek. Különben minden gyártónak meg volt a maga csúcs deck-je.

2019. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tyűű...ezt gondoltam volna, hogy az analóg cuccok ennyire jók lennének. Ugye én csak 20 éves vagyok, a korosztályomhoz "méltóan", modern módon hallgatok zenét. Az orsós magnókról, kazettás magnókról azt gondoltam, hogy ilyen elavult vackok. Sokáig a bakelitről is ezt hittem. Nagyfater mondogatta, hogy ezek az mp3-as, meg cd-s vackok rosszul szólnak, bezzeg az orsós magnó milyen jól szólt. A nagypapinak van egy hifi tornya, bele van építve, két kazettás lejátszó, rádió és lemezjátszó (CD lejátszó nincs benne :D). Ott a bakelit nem szól valami jól. Van neki valami szalagos magnója, ilyen fadobozos cucc, piszok régi. Azon a szalagon régi magyar nóták vannak, 50 éve vehette fel. Pocsékul szól. :/

De valószínű, hogy ezek nem a legjobb típusok.

2019. okt. 29. 20:31
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál! :) Azért ez nem ilyen egyszerű. Mikor ennyi idős volta mint te, hasonlóan gondoltam az egészet én is. Én pont 10 évvel vagyok idősebb mint te. Mikor én voltam 20 éves, akkor volt a (hordozható) MP3-lejátszós korszak, mikor középsulis voltam, akkor a CD ment és a hordozható cd-lejátszó, a discman. :) (Bár ez a korszak már átnyúlt az mp3-lejátszósba is) Mikor általános sulis voltam alsó tagozatos, akkor még volt kazettás walkman is. :D


Na de a lényeg. Az orsós magnó, kazettás magnók valóban elavultabb technikának számítanak. A bakelit is az volt, de az most újra divatban van, sőt ismét egyre népszerűbb. Ugye jelenleg a minőségi zenehallgatás, arról szól, hogy lossles, flac, DAC, nagy teljesítményű mélynyomók, több terrabájtos háttértárral ellátott médialejátszók...stb.


Abba viszont öregapádnak igaza volt, hogy szépen szólt a régi technika. Most s szépen szól, de ez is típus függő!

Mert azért az nem úgy megy, hogy a padlásról előkotorja a nagyfater, a karcos-poros Korda Gyuri lemezt, és felrakja beépített erősítés és hangszórós Tesla lemezjátszó roncshalmazra. :D Vagy a pincéből előkerül valami szovjet gyártmányú orsósmagnó, olyan 40 éves szalaggal, rajta pedig a Kossuth rádióból felvett kabaréműsor.


Ami az egybeépített hifi tornyokat illeti. Ezek mind kommersz darabok, mai napig is. Mindegy milyen márkájú. Nem is beszélve az ilyen 15-20 éves Lenco, Grundig, Orion, Sanyo hifitornyokról, amikre a létező leggagyibb lemezjátszókat építették be, a dupla kazettás része is olyan volt, hogy 2-3 év múlva, az egyik kazetta rész már nem is működött. Ha pedig volt benne esetleg CD-lejátszó is, akkor pedig az a része ment először tönkre. :) Egyedül rádiót lehetett vele normálisan hallgatni.


Az igényesebb hi-fisták, soha sem vettek, és mai napig sem vesznek ilyen "mindent egybe" hifitornyokat. Csak is külön-külön részeket, deck-eket.


Az olyanokon röhögök mindig, mikor tesco-s újságokban néha meghirdetnek ilyen hifitornyokat, lemezjátszó, kazetta, cd, usb, fm rádió, sd-kártya...kutyafüle, csirkelába...mindent IS tud. Megfogod és az egész nincsen 2 kg. :)

2019. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most már mindenképpen kell szereznem valahonnan kazettás magnó decket és metalkazettát! Egy elektroncsöves erősítővel felspékelve tuti jó lenne.
2019. okt. 30. 07:35
 9/16 anonim ***** válasza:
Autóba is jobb a kazettás magnó,mert azt nem lopják el,max csak röhögnek rajta.
2019. okt. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Megmondom, mi kellene egy kocsiba. Lemezjátszó + orsós magnó kombó lejátszó. Igaz, hogy vezetés közben "picurkát" nehéz lenne bakelitet cserélni, vagy éppen szalagot befűzni. :)

Kivéve, ha az anyósülésen ül valaki, mint "DJ". :)

2019. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!