Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan szürhetem le az audio...

Hogyan szürhetem le az audio kábel zaját?

Figyelt kérdés

[link]


Vettem egy ilyen lapot , tudom olcsó és mit várok töle.

Baj az vele ,hogy amint össze kötöm audio kábelal a gépet és a lapot,keletkezik egy roppant kellemetlen zugo hang.

Én azt néztem ki ,hogy túl olcsó a lap hogy zaj szürövel is elássák.

Milyen megoldásokat tudtok az Audio kábelra (Jack)

És a + és - kivezetésre ,hogy le szürhesem a keletkezö zajt?



2019. nov. 4. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kell hozzá egy jó, brumm-mentes táp. Ezen kívül nem árt a gép és az erősítő panel közé egy földhurok-leválasztó trafó. Filléres tétel, csak héromszor annyi az ára, mint ennek a játék panelnak. Kábellel összenőve árulják az olcsóbbakat.
2019. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudsz mellékelni linket?
2019. nov. 4. 14:37
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen hibás logika mentén közelíted meg.

Semmi köze az olcsósághoz és nincs is semmi baja, ez feltűnhet abból is, hogy önmagában nem zúg.

De ha te rákötöttél valami védőföldelt tápegységet, valamint a laptop dugója is földelt, akkor törvényszerűen földhurok és zúgás keletkezik.

Tehát egyik dolog, hogy az erősítő tápja földeletlen villásdugóval működjön.

Másik dolog, hogy a laptopok kimenete önmagában is tartalmazhat alapzajt, azt meg nagyjából semmivel nem veszed ki belőle.

...és megint oda jutottunk, hogy pont az olcsó erősítő nem vétkes és meg is sértődött most már szerintem, az alaptalan gyanúsítás miatt.

2019. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jó reális ám ha önmagában van audio kábel csatlakoztatása nélkül akkor nem zug.

Ha audio kábelt csatlakoztatom akkor zug, és minél nagyobb erőt adok a potenciméterel annál nagyob zúgás keletkezik.

2019. nov. 4. 14:59
 5/16 anonim ***** válasza:

Nyitott bemenetnél általában zúg minden erősítő, hiába árnyékolt a kábel. Ezt úgy mondjuk, hogy brumm, illetve brummot vesz fel, ami az 50 Hz hálózat jelenlétéből adódik.

Ha a kábel nyitott végét rövidre zárod, el kell némulnia.

Mindamellett az is tény, hogy vannak nagyon olcsó kínai kábelek, ami minősíthetetlen, árnyékoltnak sem nevezhető.

2019. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Földelést kösem le a tápról?
2019. nov. 4. 15:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Gyárilag földeléses tápegységet hivatalosan nem szabadna módosítani, azaz lekötni róla.

Próbára lehet éppen.

Az a földelés összeköttetésben a kimeneti GND-vel (negatív jellemzően).

Laptopnál szintén testre megy.

Kettőt összekötöd, ott a földhurok.

2019. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hozzátenném a laptop táp adapter fele ahol kapja a 220voltot az a fele rendelkezik földelésel, egyenáram fele + és - al rendelkezik ugynevezet maszája nincs , feromágneses szüröje nincs.
2019. nov. 4. 15:20
 9/16 anonim ***** válasza:
Ferritgyűrű rajtad nem fog segíteni, a másikat írtam közben. Multiméter bizonyítja: vezetés a föld és negatív között. Ezek így működnek.
2019. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A leválasztótrafó a megoldás, az amúgy is alap egy PC és egy bármimás közé, hogy ne legyen földhurok. Nem a földelés megszakítása a megoldás.


Egy asztali PC-t tilos földeletlen kábellel (nem is lehet) bekötni.


Ez tipikusan a gombhoz a kabátot esete, a végén sokkal többe lesz mire ez a fos brummentes lesz, mintha valami normálisat vett volna.


Kérdezőnek, link:

[link]

[link]

2019. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!