Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működik a fejhallgat...

Miért nem működik a fejhallgatóm mikrofonja?

Figyelt kérdés

Van egy Trust márkájú gamer fejhallgatóm , de valamiért nem akar működni a mikrofonja. A laptop automatikusan a beépített mikrofont használja a fejesét fel sem ismeri. A régi laptopomon működött, annyi ,hogy ott még két jack csatlakozó volt, külön a fejhallgatónak és külön mikrofonnak, ahhoz volt egy átalakítóm. A mostanin viszont csak egy jack bemenet van és csak a fejhallatónak.


Azzal meglehetne oldani a problémát ha vennék a fejhallgatóhoz egy , olyan átalakítót aminek a vége usb-s?



2019. nov. 8. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
A fejhallgatonak bemenet ? Az meg hogy ?
2019. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen... Egyetlen jack a fejhallgatóhoz...
2019. nov. 9. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

A szokásos logikátlanság...

A fej/fülhallgatónak KImenet szükséges, a mikrofonnak viszont BEmenet.

Van olyan jack, ami mindkettőt tudja.

Kérdés, hogy a laptopodba milyen van beépítve. Miért nem olvasod el a kézikönyvét? (mert úgy egyszerűbb, mint megnézni a csatlakozó aljzatot)

2019. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mint már írtam kedves válaszoló csak 1 azaz EGY jack bemenet van a laptopban.
2019. nov. 13. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha 1(EGY) bemeneted van csak a laptopodon, akkor az a mikrofon bemenete. Mert a fejhallgató működtetéséhez kimenet kellenne.


Adott egy jack csatlakozó aljzat. Ez lehet:

a. kimenet (pl. fejhallgatóhoz)

b. bemenet (pl. mikrofonhoz)

c. kimenet és bemenet is (egybe építve)

Ezt próbáld megérteni.

2019. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Látom akadnak gyengeségeid , de elnézem. Mint már leírtam, egyetlen jack van rajta és hiába dugtam be a mikrofon része nem működött. Azóta kedves válaszoló megoldottam a problémát..:)
2019. nov. 14. 12:28
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom négyérintkezős jackről normálra Y átalakítóval, de le ne írd, a végén még valaki hasznát veszi!
2019. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!