Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kárt teszek azzal ha napiszint...

Kárt teszek azzal ha napiszinten cserélgetem a monitoromban a HdMI-kábeleket?

Figyelt kérdés
Ps4 -em van és egy PC-m. A monitoromon pedig egy HdMI. Kárt teszek azzal ha napi szinten csinálom azt,ha végeztem a PS-ezessél ,hogy áttdugom a PC HDMI-jét?

2019. nov. 9. 17:47
 1/4 Bubuka508 ***** válasza:
Elvileg semmi baj nincs belőle, legfeljebb akkor, ha megsérül a HDMI aljzat.
2019. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag szoktam találkozni szervizemben is dugdosás miatt tönkrement HDMI-bemenetekkel (értsd: nem a csatlakozó, hanem a bemenet).

De ezt már mindenki maga tudja, hogy megér-e pár dollárt egy ilyen, általam is ellenőrzött darab:

[link]

Automatikusan vált az aktív forrásra, vagy a gombbal is lehet léptetni.

2019. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy hasonlóm nekem is van eladó, ha érdekel. A régi tévémen csak 1 HDMI bemenet volt. Még távszabályzó is van hozzá. Budapesten lakom. Ha mindenképpen cserélgetni akarsz, vehetsz egy pár centis HDMI hosszabbítót, akkor legfeljebb az megy tönkre.
2019. nov. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Privátra válaszolva, működése egyszerű, ez egy bemenetváltó. Három bemenetre bővít, de ha kettőt dugsz rá, akkor csak kettő között fog léptetni a nyomógomb.

Az aktív bemenetet egy LED jelzi.

Az aktív forrást pedig érzékeli. Ha egy van bekapcsolva, akkor automatikusan arra áll. Ha utána éled a másik eszköz, akkor arra átvált.

Van IR távkapcsolós változata is, ha valakinek az fontos valamiért, de ez anélkül is végzi a dolgát, ráadásul így még tápegységet sem igényel, mert a HDMI-kimenet 5 V feszültsége és kevés árama elegendő a benne lévő IC működéséhez.

Míg a távkapcsolóshoz már dugasztáp is kell, ami plusz gubanc.

2019. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!