Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek

A kérdés

Milyen zongorát ajánlotok?

Sziasztok!

Szeretnék zongorázni, de nem tudom milyet alkalmas venni. Kis szobába szeretném. Valakinek tapasztalat? Visznylag olcsó (250 ezernél kevesebb) áron milyen jó zongorát tudnátok ajánlani?

Köszönöm a választ:)

Keress kérdéseket hasonló témákban: zene, zongora

nov. 16. 21:28  Privát üzenet  

A válasz

Szia,

Mivel elektronikus eszközök témában kérdezel, gondolom digitális zongorában gondolkodsz. 250 ezerig elég nagy a választék.

Hirtelen hasra azt mondanám, vegyél egy Roland FP30-at állvánnyal és pedálsorral, és megoldottál mindent. Kis helyet foglal, hordozható, jól szól, ha nem kell, el lehet pakolni a sarokba.

De a dolog nem ilyen egyszerü, több gyártó is van, mindegyik zongorahangja kicsit más, mindegyiknek van elönye / hátránya. Amik szerintem kipróbálásra ajánlottak:

150 ezer --> Yamaha P45 nagyon népszerü, szép hang, de nem túl jó billentyüzet

200 ezer --> Roland FP30 vagy Kawai ES110 (ez kb. mint a Roland de szebb-autentikusabb zongorahanggal).

250 ezer --> Korg LP380 vagy Korg C1 - dizájnos felépítés, lecsukható és jó billentyüzet

300 ezer --> innen jönnek az igazi szobai digitális zongorák, ezek nagyobbak kb. mint egy akusztikus pianínó, lecsukható zongorafedéllel, és már elég jól utánozzák az akusztikus hangszer érzetét: Roland RP102, Kawai KDP110, Kawai CN17, Yamaha YDP 164, Casio AP470

Itt elég jó tanácsok vannak:

[link]

A kipróbálást nem tudod megúszni. Mert hogy melyik zongorahangzás tetszik neked, senki nem tudja megmondani.

(Én fél éve próbálgatok, végül a Kawai KDP110-et választottam)

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont nov. 25. 11:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen hangfalat/ mini hangszorot ajanlotok?
Milyen fulhallgatot ajanlotok tizezer forint kornyeken?
Milyen hatso hangszorokat ajanlotok autoba?
MIlyen elektromos cigit ajanlotok?
Mekkora képátmérőjű tv-ajánlotok, ha általában kb.4 méterről nézzük? A családban mindenkinek jó a szeme.
DZ09 percenként lecsatlakozik Lenovo K6 telefonomról, miért? Valamint milyen appot ajanlotok hozzá?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Szórakoztató készülékek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!