Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Na akkor melyik tv-t szeressem?

Na akkor melyik tv-t szeressem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van 5*10^10 kérdés a témában, de nagyjából mind készülékspecifikus, ez is az... Kinéztem 2 készüléket, egy LG-t illetve egy Samsungot, ezeket:


Samsung UE50RU7102

LG 50UM7450


Segítsetek választani legyetek szívesek! Köszi.



2019. nov. 17. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
A két Tv specifikációkban szinte teljesen ugyanolyan, itt igazából neked kell döntened, hogy melyik márka szimpatikusabb.
2019. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen. Jó eséllyel azt fogom venni, amelyiket éppen kapom. De érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, ha nem is a konkrét fenti tipusokkal, de általában a két márkával kapcsolatban, vagy például az operációs rendszereikkel stb.
2019. nov. 17. 20:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Elvileg mindkét tv VA panales, viszont a Samsung Edge LED-es, az LG pedig Direct LED-es.


Nagyjából egyforma tudású mindkettő, elvileg a Direct LED jobb választás.


Illetve még annyi, hogy az LG csak sima HDR10-et tud, a Samsung pedig HDR10+ -ot is tudja.

2019. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A direct led valóban jobban hangzik... De hol tudom kihasználni a HDR10+ tulajdonságot? Blu-ray esetén pl? Ebben mem vagyok járatos.
2019. nov. 17. 20:32
 5/12 A kérdező kommentje:

Felmerült bennem még egy kérdés...! Közben magyar és külföldi oldalakon is utána olvastam a HDR10+ szabványnak. Nos, itt ez a link:



[link]


Itt a leírás végén megjegyzik, hogy a HDR10+ már olyan szintű adatátviteli sebességet feltételz, amihez a minimum követelmény HDMI 2.1 port(ok) megléte. Tudtommal a fent nebezett Samsungnak 2.0-ás HDMI csatlakozói vannak. Ez azért elég érdekes - bár elvileg ők fejlesztettek ere a Panával, szal csak tudják. Amúgy tartalom lassacskán akad azért, de úgy láttam a BR lemezeket úgy adják ki a gyártók, hogy HDR, HDR10, HDR10+ és Dolby Vision rendszerekhez is rendelkezésre álljanak egy azon diszken, kvázi lejátszhatók bármilyen HDR képes készüléken.

2019. nov. 17. 21:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem csak Blu-ray esetén, ha van médialejátszód és támogatja, akkor is.


De igazából felesleges az egész, mivel a HDR-nek is vannak feltételei (pl. 10 bites panel, 1000 nit fényerő), amiket ezek a tv-k úgysem tudnak megjeleníteni, tehát valós HDR élményt nem nyújtanak ezek a tv-k. Az magasabb árkategóriában keresendő.

2019. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor talán Lg..?
2019. nov. 18. 16:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Ha van lehetőséged, akkor nézd meg mindkettőt élőben.


Illetve itt érdeklődj inkább: [link]

2019. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már megtettem :) Nem kaptam még választ. De sebaj, az LG-t érzem befutónak jelenleg, még alszok rá egyet :)
2019. nov. 18. 19:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is maradj az LG-nél.


Alapból LG-t nem javasolnék az IPS panel miatt, viszont ez ugye elvileg VA panellel van szerelve (nagyobb kontraszt, sötétebb fekete, rosszabb betekintési szög), úgyhogy rossz nem lehet, illetve Direct LED-es, ami ritka ebben az árkategóriában.


Azt még tudni kell, hogy a Samsungnak a 7000-es szériája a belépő széria, utána pedig ez következik, a 7100-as széria.


Az LG-nél azért jóval több széria előzi meg ezt, úgyhogy ez talán magasabb kategóriába is tartozik, mint a Samsung.

2019. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!