Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptop akkumulátor élettartam?

Jokyman15 kérdése:

Laptop akkumulátor élettartam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég vettem új laptopot és a specifikációi között láttam, hogy az akkumulátor élettartama 300 feltöltés/lemerülés. Nem igazán értem, hogy ezt hogyan kell értelmezni. Mármint ha minden nap használom akkor kevesebb mint 1 év alatt tökre megy vagy micsoda?

2019. nov. 20. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljes feltöltés, utána használat akkuról (lemerítés).

Az akkuban lévő elektronika ráadásul számolja is, egyes típusoknál 300-nál le tilthat.

Ez az adat kiolvasható a gyártó programjával, vagy Aida / Everest és hasonlók is tudják, ha jól rémlik.

Részleges töltést/kisütést viszont nem számol az akku, ahogy észrevettem.

Mivel az akkut a max. feszültségen való tartás öregíti, azok a laptopok jók, ami beállítható részleges töltésre is. Már amikor folyamatos hálózati üzemről van szó, ez hasznos tud lenni.

2019. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha hálózatról használod vedd ki az akkut. - h aki lehet...



a macintoshoz ezt írják:

mivel ugyanaz a technológia (li-ion) van szinte minden gépben alkalmazható a leírás a te gépedre is - szerintem.


Az akkumulátorciklusok

A Mac notebook használata során az akkumulátor töltési ciklusokon megy keresztül. Töltési ciklus kezdődik, amikor teljesen lemerült az akkumulátor – de ez nem feltétlenül egyetlen töltést jelent.


Például előfordulhat, hogy félig meríti le az akkumulátort egy nap alatt, majd teljesen újratölti. Ha másnap ugyanezt megismétli, az egy, nem pedig két feltöltési ciklusnak számít. Ilyen módon egy teljes ciklus akár több napig is tarthat.


Az akkumulátorok egy bizonyos töltési ciklusszám után tekinthetők elhasználódottnak. Elhasználódás után javasolt az akkumulátor cseréje. A maximális ciklusszám elérését követően is használhatja az akkumulátort, viszont valószínűleg rövidebb ideig lesz üzemképes.


Ha tudja, hogy mennyi töltési cikluson van túl az akkumulátor, és mennyi ciklus van még hátra, akkor meghatározhatja, hogy mikor kell majd kicserélni. A legjobb teljesítmény érdekében érdemes az akkumulátort kicserélni, ha elérte a maximális ciklusszámot.

2019. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!