Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Másnak is sikertelen volt az...

Másnak is sikertelen volt az erősítő barkácsoló korszaka?

Figyelt kérdés

Nekem annyira rossz tapasztalatom van azzal kapcsolatban. Bevételeimhez képest sok pénzem meg szabadidőm ment rá15-16 éves koromban.

Most kb. 20 évvel később meg megláttam egy egyszerű működő végfokot és kicsit mérges vagyok, hogy azok a “nagy elektroműszerészek” akiknek a szavára halgattam folyton megvezettek és nem segítettek valódi működő erősítő elkészítésében.

Brutálisan egyszerű a végfok! Nem agyon bonyolított meg külön emiter áram beállítgatós pótméteres vacak, amit orákon keresztül kell oszciloskóppal tesztelgetni.

Csak az emberi aljasságra tudok gondolni.

Bár már mindegy is, a világ őket büntette meg jobban... már minden elektronikai ezköz az eldobható kategória lett. Javítani drága újjat venni egyszerű.


2019. nov. 22. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Nekem az erősítők építése a tudásbázis, tapasztalatok szerzésének egyik alapját képezte.

Sikertelenség? Nem is értem, miről beszélsz. Nekem működött minden.

Igaz, én nem ostoba emberektől tanultam, hanem a korabeli szakirodalmat forgattam.

Egyik klasszikus volt a Sipos Gyula, Hifi erősítők építése. Ha a specifikus témákat nézzük.

Általános alapok: Magyari Béla, Rádiótechnikai zsebkönyv.

Rádiótechnika folyóirat.

Meg sok egyéb, ami már nem is jut eszembe.

De ebben a szakmában másokra hivatkozni eleve nem látom értelmét. Itt a fizika beszél csak.

Elkezdesz áramköröket építeni (nem csak erősítőt), apránként rájössz, kitapasztalod a dolgokat, plusz olvasol is hozzá.

Ez persze nem is megy egyik napról a másikra.

De ilyen mentalitással, hogy másokra akarod tolni a felelősséget (ami szerintem csak a képességeid hiányából fakad), nem is csodálkozom...


"az emberi aljasságra tudok gondolni."

Rengeteg buta ember van, interneten is hányat látok, akár saját weboldalán vagy fórumokon is hányja a nyilvánvaló ostobaságait, közben nagymenőnek képzeli magát.

2019. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező arra gondolsz, hogy most már integrált áramkörökből egyszerűen össze lehet építeni bármit? Egyébként régi könyvek alapján nekem is úgy tűnt, hogy igyekeztek részletesen leírni a dolgokat. Én sajnos sosem tudtam foglalkozni semmi ilyen dologgal, hiába szerettem volna. :-(
2019. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja azért azt hozzá fűzném, hogy nem elektronikai pályán tanúltam. Hanem, ipari gyártás területén. Egyedi célgépeket csinálok a kisipar számára és nem a faék jelleű gépeket! Egyedi plc és cnc vezérlésekkel, amiket építő kocka elvén rakok össze.


Képzeld kommentelő, voltak és még vannak is olyan témájú könyveim amiket emlegettél. Csak mire megérett bennem a tudás addigra, kerestem annyit, hogy vegyek gyönyörű hangú stk ic-s hangerősítőt.

Csak tudod az az alkotni vágyás dübörgött bennem.

Ja és még valami, azok a rádió teknikás évkönyvekben lévő kapcsolások vagy hibásak voltak, vagy minimum egy doktori képzettség kellet volna azok felélesztéséhez. Mert, a kapcsolások felélesztése/beállítása kb. sokkal hosszabb volt mint maga a működésének a leírása. Erre jó példa, hogy több alkatészből állt a rádió teknikás évkönyvben szereplő tda7035-os ic-és kapcsolás mint amit maga a gyártó tett közzé az ic adatlapján.

2019. nov. 22. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"azok a rádió teknikás évkönyvekben lévő kapcsolások vagy hibásak voltak"

Így nem leszünk jóban, ha még ennyit sem vagy képes tisztességesen leírni: Rádiótechika.

Lényeges dolgok ezek, mert egy ember írása szerintem tükrözi a szakmai precizitást, igényességet is.

Ehhez nem kell doktori képesség, mint az áramköri hibák felismeréséhez sem.

De szerintem te az a típus lehettél, aki csak szigorúan rajz alapján próbált lemásolni dolgokat, elektronikai tudás nélkül, a működés megértése nélkül.

Például én egy idő után már magam terveztem erősítőket, meg egyéb áramköröket is, a működést pedig teljes mélységben értettem, egészen a tranzisztor belsejéig.

De ha te maradtál inkább a felszínen, "kockákból" való építkezésben, ez a te választásod, magam részéről ezt a hozzáállást nem tartom olyan sokra.

2019. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zzzoli ***** válasza:

Én nem számoltam, de 50db Quad 405 biztosan kikerült a kezeim közül.

Nem volt minden élesztési kísérlet sikeres, hol hamarabb észrevehető, máskor meg szívatósabb hibák is csúszhattak bele, főleg a saját magam által tervezett nyákokon. Mikor milyen dobozba, milyen bordára, milyen alkatrészekkel kellett megvalósítani.

Az volt a sikerélmény, amikor a hibát megtaláltam és működött.

2019. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!