Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A mostani lapos JVC LED-kel...

A mostani lapos JVC LED-kel kapcsolatban másnak is rosszak a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra értem a kérdést, hogy a tv "elfelejti" a csatornákat. Szinte minden bekapcsolás után újra kell programozni a készüléket, illetve csatorna keresést végezni rajta.


Vajon mitől lehet ez a probléma?



#koax kábel #JVC LED TV #JVC TV probléma #LED tv csatorna keresés #csatorna tárolás probléma #led tv jelerősség #jel minőség LED TV
2019. nov. 23. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A Vestel-alaplapos JVC TV-kkel viszonylag ritkán szokott ilyen probléma lenni, pont kifogtál egyet.

Inkább az egyik LG-szériával vannak ilyen gondok az utóbbi időben.

Az alaplap javítására vannak lehetőségek, vagy legrosszabb esetben az egészet cserélni kell.

2019. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes "hibajelenséget" produkál. Például, hogyha egymás után 2x is végigfuttatom a csatornakeresést, akkor 2x nem fogja ugyanazokat a csatornákat megtalálni. Egyszer csak 6-7 csatornát talál meg, máskor megtalálja mind az összeset, amelyet a szolgáltató (upc) ad a kábel tv hálózatán.


Aztán ha este kikapcsolom a tv-t, akkor van, hogy reggelre elfelejti a csatornákat. Már csak pár db jelenik a csatorna listában.


Már nagyon elegem van belőle. A menürendszerében nem találtam olyan funkciót, mint pl. számítógépeknél a mentés funkció vagy valami hasonló fixáló funkciót, amely nem engedné, hogy elmásszanak, eltűnjenek a csatornák.


Már próbálkoztam mindennel. Átvittem a másik helységbe, az ottani koax-ról üzemeltettem, de hiába. A jelminőség 100%-on van, a jelerősség pedig 42-66% között mozog, csatornától függően.


Kár volt megvenni ezt. Inkább a púpos tv-t kellett volna megjavíttatnom vagy kb.10 rongyért.

2019. nov. 23. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig ilyen előfordul a DVB-C rendszeren akkor is, amikor a TV-nek semmi baja, csak túl alacsony a jelszint.

A jó dolog, hogy a jelminőség 100 %, elvileg ez többet nyom a latban, mint a jelszint.

Ettől függetlenül gyanús, TV-knek nem nagyon szokott ilyen baja lenni, illetve ritka.

Volt olyan villámkáros esetem, amikor a tuner bemenete károsodott, amiatt csökkent az érzékenység.

Meg kellene vizsgáltatni a UPC-vel, hogy rendben van-e minden.

TV-t is lehet vizsgáltatni, de ez nem garanciális?

Legrosszabb esetben kérhetsz a UPC-től egy boxot, utána tolhatod HDMI-n.

2019. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!