Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangfalra lenne szükségem?

Milyen hangfalra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Egyszerre lenne rákötve pc-re, tv-re, valamint viszonylag gyakran telefonra.

Ahogy nézegettem megtetszett a Logitech z906, nagyon tetszik, annyi a bajom vele, hogy a hátsó hangfalak nem tudnám hátra rakni a vezetékek miatt (nem tudom biztonságosan elvezetni kisgyerek miatt), valamint nincs benne bluetooth sem.

Nézegettem a hi-fiket is, de lemeztárra biztosan nincs szükségem.


Fontos lenne, hogy tisztán és szépen szóljon. Tudnátok tippeket adni?



2019. nov. 24. 09:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Ami fontos az a lehetőségekhez mérten tiszta hangzás, bérház miatti mély hangzás állíthatóság, bőséges kimenet, előny ha van benne Bluetooth (ezt az alacsonyabb ár/jobb minőség oltárán fel tudom áldozni)

Az ár legyen 100 ezer alatt.

Köszönöm.

2019. nov. 24. 09:41
 2/7 anonim válasza:

Ha tiszta hangzás a cél a Logitech-et és társait elfelejteném...


Egy Edifier R2730DB -el vagy egy MODECOM Eclipse 180 -al szerintem elégedett lennél.


Itt érdeklődj: [link]


Olvasd el az összefoglalót!

2019. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy Genius 1255 pár van, fillérekért vettem használtan. Gitárpengetővel lefejtegettem az idióta műanyag terelő-védőidomot a kis textildóm magasakról, azóta nem sziszegős, hanem egészen meglepő módon életszerű a magas tartománya is. De persze csak mióta letömítettem a szivárgásait és passzívba átkötve használom egy jónak mondható kis Acoustic Solutions 5.1 rendszer szubocskájával. Az előző gazdája szerelt bele hangfalkábel csiptetőket, teljesen jó vétel volt így. Közeltérben, PC előtt irdatlan hangosnak mondanám, és ha befogom a fülemet pont kibírhatatlanul ordítós hangerőnél így 1m távolságban tőle, akkor egyértelműen hallom, hogy nem torzít még.


Vannak jó 2.1-ek egyébként. Ha kicsit tudsz költeni rá, akkor megéri használtan vadászni Harman Kardon Soundsticks régi, vezetékes változatot. Az dühítően pontos és nagyot szól, miközben látszik semmi mínusz kettőnek, amit a design miatt vesznek/vettek buborék iMac mellé köbö. De nem. Jól elhelyezett mélyecskével, fülmagasságba rakott frontokkal brutális, legalábbis a méretéhez és a szemmel látható anyaghasználati malőrhöz képest mindenképpen egy hihetetlen összkép.

2019. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Jelenleg egy Edifier R2730DB felé billen a mérleg, most elég jó árban is van az emagon.
2019. nov. 24. 10:49
 5/7 anonim ***** válasza:

"Egy Edifier R2730DB -el vagy egy MODECOM Eclipse 180 -al szerintem elégedett lennél."


Ja, addig lenne elégedett, amíg nem hallott jobbat.

PH! Multimédia fórum? Sajnos vicc kategória. Az ajánlott hangfalmárkákban-típusokban rengeteg a hibás darab. Saját maguk írják sokszor, hogy a 3. és 4. darab lett a hibátlan...

Miközben rossz hangfalakat ajánlanak ajánlottként, addig ami meg tényleg jó lenne, meg sincs említve. Gyanítom, hogy betelepedtek olyan emberek, akik érdekeltek ezek márkák forgalmazásában, hogy ezeket vegyék az emberek.

Vagy egyszerűen tényleg megvannak győződve, hogy azok a jók, amiket ajánlanak, a többi meg megy utána...de kérdem én:

Ha tényleg azok a jó márkák, amiket ajánlanak, akkor az EISA díjakat miért nem azok nyerik? Vagy a youtubon, amikor audiophile zenék vannak, és alatta hangfalakat mutogatnak, akkor érdekes módon nem T@V, Microlab és egyéb márkák vannak, hanem pl. Klipsch...

2019. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem olyan van, elégedett vagyok vele.


Amiket még mindenképpen nézz meg, azok a Microlab hangszórók.


Solo 6C, Solo 7C, Solo 9C - ezek is jók.


De elvileg hangminőségre a Modecom Eclipse 180 a legjobb ezek közül, legalábbis egy lengyel teszt szerint (az interneten megtalálod).

2019. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves #5-ös!


Itt most nem hi-fi ről van szó, hanem aktív hangfalat keres a kérdező!


Ha normális hi-fi rendszert kéne ajánlanom (passzív hangfal, erősítő + dac, lejátszó, kábelezés), akkor az 300 ezer forinttól kezdődne, és az még csak a belépő szint!


Klipsch-ek általában pedig nem nyernek EISA díjakat, és Klipsch-et nem igazán ajánlanék zenére, az inkább mozis jellegű, maximum rock és pop zenére jó (már mint középkategóriáig), másra nem igazán.


Ha a kérdező bátor, és van ideje kivárni, még felbukkan valami jó a használt piacon, akkor használtan természetesen 100 ezer forintért jobb hangot tud kihozni egy erősítő + passzív hangfal (akár álló) kombóval.

2019. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!