Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az Audio-Technica ATH-PRO5XBK...

Az Audio-Technica ATH-PRO5XBK alkalmas minőségi zenehallgatáshoz, vagy ez csak arra való hogy a zenékben lévő esetleges hanghibákat érzékeljük-kihalljuk? .

Figyelt kérdés
2019. nov. 25. 05:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mivel minél neutrálisabb, naturálisabb és kevésbé színezett egy eszköz hangja (azaz minél inkább monitor hang, vagy ha úgy tetszik, "hiba kiemelő"...ami valljuk be, nem kiemeli, csak láttatja), annál közelebb van a "tökéletes" minőséghez, vagyis inkább úgy modanám, hogy ezek a tulajdonsagok sajátjai a jó minőségű hangnak, ezért nem értem, miért választod külön a kettőt...
2019. nov. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért választottam külön mert volt aki azt mondta hogy ami monitorozáshoz jó fejhallgató, az nem biztos hogy zenehallgatáshoz is kifejezetten jó.
2019. nov. 25. 09:39
 3/6 Morzsi007 ***** válasza:
Minőségibb zenékben, ahogy Te is írtad ritkább a hanghiba. Egyébként, ha egy fülessel jobban hallani az apró részleteket, azzal valószínű jobban hallani a hibákat is. Ezért kell jobb minőségű zenéket hallgatni egy jobb fejhallgatóval. Nekem is vannak AT füleseim és van olyan zene, ami nagyon gyatrán szól, de van olyan, ami szuper.
2019. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minél magasabb ligában játszik egy hangeszköz, annál jobban világít rá egy felvétel hibáira. Ez mindennél így van, kivétel nélkül.
2019. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az általad emlegetett fejhallgató egy DJ fejhallgató, nem stúdió monitorozásra való. A DJ fejhallgatókat nem neutrálisra hangolják, általában erős basszuskiemelés, esetleg magashangkiemelés jellemző rájuk. Viszont ha leírod, hogy nagyjából milyen zenéket szoktál hallgatni, milyen forrásokról, könnyebb lesz segíteni, lehet, hogy egy stúdió fejhallgató jobb választás lenne, de az is lehet, hogy egy hifi fejhallgató lenne a nyerő... nagyon nem mindegy, hogy milyen zenéket hallgatsz, és milyen forrásról.
2019. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt a fejhallgatót akkor használnám főleg ha úton vagyok, vagy buszon, vagy gyalogosan, telefonnal, nyilván attól függően hogy milyen zenét hallgatok döntöm el hogy otthon is melyiket használom, mert igazából én mindenféle zenét meghallgatok, de azért főleg retro hangszerelt zenéket CD minőségben hallgatok zenét, de van itthon egy Grado SR125E fejhallgatóm, amit direkt erre a célra vettem, a leírásban ennél a fejesnél is szerepel az hogy Professzionálisan zárt fülhallgató DJ-monitorozáshoz. Persze ez nem garancia semmire, de nekem azt mondták erre a fejesre, hogy attól hogy zárt fejes tágas a hang színpadja, persze nem annyira mint egy nyitott Grado fejhallgatóé, ezt is hozzátették az Extreme Audionál, de ők azt mondták hogy amúgy nincs benne túlnyomva a mély hang, és a magas sincs nagyon kiemelve, azt mondták hogy szép hangzása van, de kipróbálhatom majd hamarosan.
2019. nov. 28. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!