Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért szól több magas hang...

Miért szól több magas hang tisztábban ha a dekóder hangját kisebb szinten szabályzom és a TV legalább félig fel van véve, mintha fullon menne a dekóder és csak a TV-t szabályoznám?

Figyelt kérdés
Műholdas TV-ről van szó. Egy dekóderrel lehet fogni, SCART-on van rákötve a TV-re. Ha úgy hallgatom hogy maxon van a box és csak a TV-t nyomom a kívánt szintre akkor mintha tompább lenne e hangzás, de ha kb. a harmadáig vagy lentebb van a csík a boxon és a TV a felén, akkor sokkal jobban hallom. Ez csak nálam van így, vagy valami műszaki sajátosság?

2019. nov. 27. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A dekóder a bemenetnél szabályozza, ha plafonig vered neki állandóan azzal csak torzítasz és mélyebb lesz, és minden rendes jelalak elnégyszögesedik többé-kevésbé. Kisebb kivezérlésnél lineárisabb szakaszra esik a változás a TV végfokában és minden frekvencián kellemesebb a lecsengés.
2019. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

# 1

Jó sok hülyeséget hordtál össze.

Set top boxoknál a maximális beállítás felel meg a normál vonalszintű kimenetnek. Tehát szó sincs négyszögesítésről. Ahhoz képest tud csökkenteni, leosztani.

A TV-végfokát idekeverni eleve vicc.

A probléma valójában pont fordított szokott lenni, ahogy sok ügyfélnél tapasztaltam, illetve panaszkodtak rá, akiknek a TV-jét javítottam.

Mégpedig a panasz, hogy a TV zúg, alapzaja van.

Ez pedig akkor jelentkezik, amikor a box túlzottan le van szabályozva, a TV hangereje felfelé, ennek következtében a box kimeneti zaját aránytalanul felerősíti a TV.

Ezt úgy lehet megszüntetni, ha a box minél feljebb üzemel vagy maximum sem árt (nem torzít!), de akkor már csak a TV-vel tudja leszabályozni.

Kompromisszumos megoldás lehet, hogy a boxot nem húzza fel teljesen, ha mégis inkább azzal szeretné kezelni.

További kitételek:

- A zúgó jelenség csak az analóg kimenetre érvényes, HDMI-re nem.

- A zúgás növekedhet egyes boxok elhasználódása során (Telekom IPTV jellemzője például), ilyenkor cseréltetni kell.


Végül pedig nézzük, hogy mi okozhatja a kérdésben felvetett jelenséget? Az valószínűleg a box integrált szintszabályzójának fogyatékossága, túl olcsó áramköri megoldást alkalmazhattak benne (ez általában egy processzoron belül található), ami leosztáskor elcseszi a frekvenciamenetet.

2019. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Illetve a végére már én is összekevertem, egy másik problémával.

A kérdésben megfogalmazott jelenség oka lehet a TV-szabályzásába tervezett fiziológiai korrekció is.

Esetleg gondolhatnánk ugyanerre a boxnál is, noha azt kevésbé tartanám életszerűnek, indokoltnak.

2019. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Biztos valami visszacsatolás a fokozatok közt.
2019. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 4

Te ugyanaz vagy, mint a #1?

Mert ugyanolyan értelmetlenség, amit írtál.

2019. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkapont beállításáért más dolgok felelnek, ha változik a hangmagasság vagy frekvenciafüggő dolgok vannak a hanggal kapcsolatban, az biztos a gyártó pihent elméjéből kipattant "korrekció", "dinakika javítás", vagy egyéb olyan hülyeség, aminek ez a tünete elektronikailag. Ha egy TV alapsávi jellel túlvezérelhető, ott már a tervező mérnök urak lehettek igen trehányak, vagy a szolgáltató boxának túl erős a jele (utóbbival én is találkoztam, és ez lehet káros is).
2019. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6

Munkapont és alapsávi jel.

Tisztában vagy ezekkel a fogalmakkal, avagy mit is értesz ezen?

2019. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyerekek ez szerintem nem jellemző egyikre sem. :O

Ha mégis akkor az nagyon kínai selejt lehet vagy a tv vagy a box, azok tudnak ritka csodákat.

2019. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, ha több kraftot adsz nekije, tisztábban szól.
2019. dec. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8-9

Jól van már, sugárzik belőled az értelem, lövésed sincs az elektronikához, mélyebb szinten.

Minek ugat bele az ilyen, nem értem...

2019. dec. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!