Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LED tv bekapcsoláskor ciripel...

LED tv bekapcsoláskor ciripel majd használat közben abba hagyja, ez normális?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
A hálózati trafó, semmi gáz, ha mégis, akkor csakis poroltóval.
2019. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Hálózati trafónak inkább a hagyományos, lemezelt vasmagos trafókat szokás nevezni, ami a TV-ben ugyebár nincs ma már.

Ha megírod a típust és életkorát, akkor hátha eszembe jut valami típushiba, amivel szervizben találkoztam.

2019. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A típusa MEDION MD 21491.

Az életkorát sajnos nem tudom használtan jutottam hozzá.

2019. dec. 4. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ezek már régebbi konstrukciók, lehet benne sok üzemóra, elhasználódott kondenzátorok.

Ha azt tapasztalod, hogy idővel egyre tovább tart a ciripelés, annak kétféle vége lehet:

- Egyszer nem fog elindulni egyáltalán, de csak kisebb kára lesz.

- Egyszer nem fog elindulni egyáltalán, de több alkatrészt is visz magával, nagyobb lesz a kár.

Ezt biztosra nem lehet megmondani, mert mindkét variációval találkoztam már sokszor.

Plusz az sem zárható ki, hogy kiszolgál így is nagyon sokáig.

2019. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Viszont nem tudom megfigyelni hogy meddig csinálja mert ameddig nem csinálok rajta semmit tahát csak fekete képernyő van és nincs csatorna meg semmi addig ciripel. Ha elkezdek rajta filmezni játszani stb. tehát használatban van akkor abbamarad.
2019. dec. 4. 23:18
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Csak azt tudom, amit én tennék: megvizsgálnám bizonyos kondenzátorok állapotát, a későbbi komplikációk elkerülésére.

Kiderülhet persze az is, hogy nincs komolyabb gond, vagy az is, hogy más alkatrész okozza, de ezt így lehetetlen megmondani.

2019. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pont most néztem át a dolgokat és annyira jutottam, hogy egyik kondenzátor sem púpos a hangot pedig a trafó adja ki.
2019. dec. 5. 11:56
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Jó, de nekem pont az (is) volt a problémám az első hozzászólással, hogy nem jelent semmit.

A trafó adja a hangot vagy valamelyik tekercs, mi más adná? Ezek tudnak csak rezegni, hangot adni.

De a trafó hangját a rajta áthaladó áram torzulása váltja ki, ezeknél az eseteknél jellemzően.

Továbbá ezt a hibát pont olyan kondenzátorok okozzák általában, aminek csökkent a kapacitása, de látható hibája nincs többnyire.

2019. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!