Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha nekem kábel TV-m van, és...

Ha nekem kábel TV-m van, és szeretnék pl. HBO-t akkor mit módosít a szerelő, hogy jöjjön az a csatorna is? Leveszi a (HBO jel szűrőt)? Vagy felrak valamit? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

#kábel #kábeltévé #TV #Kódolt adás #Frekvenciaszűrő
2019. dec. 11. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz egy kártyát, amit a beltéribe vagy ha a tévé alkalmas rá, a tévébe kell dugni és az dekódolja az adást. Ha már van ilyen kártyád, mert más fizetős csatornára is előfizetsz, nem kell csinálni semmit, távolról ráküldik a kártyára a HBO kulcsát és onnantól képes lesz azt is dekódolni.
2019. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom fel sem merült az egyesben, hogy a kérdezőnek analóg kábeltévéje van.
2019. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Biztos hogy a kábel tv-hez is kártya jár?

Nem frekvenciaszűrőn szűrük ki,hogy ne jöjjön pl. a HBO?


Csak mert ha kábel netem van(nem adsl),akkor a kabelmodembe se lehet ugye kártyát dugni.


Szóval hogy működik a dolog valójában?

2019. dec. 11. 17:00
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Analóg HBO nincs már sehol egész Magyarországon. Csak olyan csatornákad adnak analóg formában, ami az alapcsomagnak is része, tehát ha kábeled van, azok a csatornáid is vannak. Ezek jellemzően digitális formában is kódolatlanok, azaz kártya nélkül is tudod venni. Legalábbis a UPCnél és a Diginél így van.
2019. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ha valóban így van,akkor azt nem értem,hogy a szolgáltató (digi partner szolgáltatója) 3 csomagot kínál,plussz a HBO,felnőtt stb. csatornákért külön kell fizetni.

Na szóval nekem nincs kártyám a TV-ben (dekóderem sincs),de a legnagyobb csomag csatornai jönnek.

Kivéve HBO és társai.


Digitális kábel adást küldenek.

2019. dec. 11. 17:22
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
A kártyával oldják meg a csomagokat. Frekvenciaszűrés jó 10 éve nincs. Ha behúzzák a kábelt, akkor az alapcsomag jön minden további nélkül, ami a Diginél az HBO és társain meg a felnőtt csatornákon kívül minden, tehát nálad a Digi alapcsomag van. Ezeket kártya nélkül is tudod venni. Ha ezen felül szeretnéd az HBO és társait és/vagy a felnőtt csatornákat, azokra külön elő kell fizetni. Ilyenkor kapsz kártyát.
2019. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont a Digikábelen van még most is sávszűrés, noha most már csak a közszolgálati csomagra.

De nemrég még volt egy "közepes" csomag is, amit a C21 csatorna felett szűrtek.

Pontosan tudom, hogy ilyen előfizetőnél, ahogy hangoltam felfelé, egy ponton "elhalt", illetve az átmenetnél még zajosan látszott az analóg.

Alatta pedig úgy vannak elosztva az analóg és digitális műsorok, hogy mindkét formában nézhetők legyenek, az ahhoz tartozó műsorok.

A kérdező esetében valószínűleg még három sávra szűrnek, pontosabban csak kétféle aluláteresztő szűrővel, a harmadik szűrő nélkül a full csomag.

Ezt simán megteheti egy vidéki szolgáltató, ha neki így tetszik.

2019. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam a 3 csomag közül nekem a legnagyobb van,nem az alap. Aki a legkisebbre fizet elő az nem kap kártyát oké,de nekem a nagy csomag van,és nincs kártyám.

Vagy ez csak egy ámítás a szolgáltató részéről,és aki 800 at fizet vagy 2000-et,az ugyanúgy kap mindent mind aki 4000 ezret fizet?

Meg ahogy írtam,ha megrendelném tőlük a netet,az is a coax kábelen keresztül jönne,és a kabelmodembe nem megy kártya. Azt mivel korlátozzák? Meg aki csak az 1mb netet veszi meg,vagy az 5mb vagy a 10mb? Ezt nem kártyával korlátozzák.


Na szóval?

2019. dec. 11. 18:17
 9/15 A kérdező kommentje:

7.

Látom te érted miről beszélek.


Igen,ez egy vidéki kábel szolgáltató,aki a digi csatornáit küldi tovább.


Hova teszik ezeket a szűrőket? Az oszlopra ahonnét bejön a házba?

Szóval ha nincs egy szűrő sem,csak a csupasz kábel,akkor minden jön?

Jól értem?

2019. dec. 11. 18:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Netsebességet vagy a modemen konfigurálják központilag vagy szerveroldalon, pontosan nem tudom, de ez megoldható távolról, a modem MAC-címe alapján.

A sávokat pedig az oszlopon elhelyezett szűrővel, társasháznál a lépcsőházi dobozban.

C9 csatorna (200 MHz) és alatta van a közszolgálati csomag, azalatt az internet közlekedik, tehát egy 200 MHz-es közszolgálati szűrésbe még a net is belefér.

Kb. 400 MHz alatta van a középső csomag, ezen előfizetők annak megfelelő aluláteresztő szűrőt kapnak, ami lehetővé teszi a HBO stb. vételét is, csak persze kártyával.

A full csomagnál pedig nincs szűrés.

2019. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!