Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Wifi lefedettség növelés, hogyan?

Wifi lefedettség növelés, hogyan?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

A ház egyik sarkában található a modem,a router,

(mert a szerelő csak oda tudta behúzni) és ezáltal a ház tulsó végéig nem ér el a wifi-jel.

Viszont én behúztam egy ethernet/utp kábelt a ház másik felébe,a kérdés az hogy van-e olyan "jelerősítő" amibe ha csatlakoztatom a routerből jövő ethernet/utp kábelt az wifi jellé alakítja?



2020. jan. 5. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"van-e olyan "jelerősítő""


úgy hijják wifi router. :D

tehát ha áthúzod a kábel a ház másik végébe akkor tehetsz oda is egy wifi routert. Ez esetben egy másik wifid lesz ott, tehát ide-oda kell váltogatni.

van viszont jelerősítő . is amihez nem kell kbel sem, csak egy 230V-os aljzat. Bedugod és küldi tovább a jelet Ezekből vehet egy szatyorral is ha akarsz.

csak annyi a probléma velük, hgoy a sebesség csökkenni fog.

2020. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha ott az utp kábel a ház másik felébe akkor nem kell jelerősítővel szívózni. Bedugsz oda is egy routert és ott a wifi jel, meg ha kell onnan tudsz kábelről használni megint netet akár több eszközön is.


Van wifi jelerősítő. Bedugod konnektorba és működik. Csak ez egy olyan megoldás mikor nincs másik router. Egy erősítő 10ezer kb, ennyiért veszel routert is és az sokkal hasznosabb, mint egy sima erősítő.

2020. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
wifi repeater kell neked
2020. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Èn is így használom, igaz csak kèt routerrel. Egy a szobámban másik kint a folyosón kèt szmbenlèvő szoba közt. Első router lanjából megy a második wanjába egy cat5e kábel. Simán átviszi a 200 megás netünket. Igaz más ssid-re van állítva de direktből hogy megtudjuk különböztetni hogy melyik melyik.
2020. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Sajna nem jó a repeater,mivel túl gyenge ott a jel hogy tovább erősítse.

Próbáltam már. :/

2020. jan. 6. 05:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!