Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mikorra várható a rádiós...

Mikorra várható a rádiós digitális átállás Magyarországon? Megéri még analóg rádiót venni?

Figyelt kérdés
Sajnos 14 év szolgálat után lerobbant a rádiós ébresztőm. Mivel már a mobilomban is van FM rádió, ezért azt kezdtem el használni, de borzasztó kényelmetlen, hogy csak akkor szól, ha a headset csatlakoztatva van. Meg azért a reggeli ébredés is jobb volt rádióval, mint a vekker sipákolásával. Lényeg a lényeg, kinéztem egy jó kis retro stílusú rádiós ébresztőt (Muse M-18 CRD), de az csak analóg (AM,FM) rádióadást vesz. Ez nem lenne probléma, de állítólag nyugaton már egyre elterjedtebb a digitális (DAB+) rádióadás, és már itthon is megy kísérleti jelleggel. Viszont amit lehet kapni digitális rádiót, az elég drága, és nem is ébresztős, ami nekem nagy hátrány. Ráadásul nem is hiszem, hogy jelenleg tudnám használni, mivel Debrecenben lakom, és úgy tudom a DAB+ csak Budapesten és környékén érhető el. Meg azt is írják, hogy a DAB+-on csak a közszolgálati adók meg pár budapesti kereskedelmi adó érhető el, én pedig csak a Best FM-et szeretem hallgatni, mert ott nincs reggel balázsos meg levikés szerencsétlenkedés meg este sincs idegpusztító mixműsor. Szerintetek vegyem meg az analóg rádiót, vagy bíjam ki telefonnal addig, amíg a DAB+ elterjed?

2020. jan. 7. 00:03
 1/7 A kérdező kommentje:
*bírjam
2020. jan. 7. 00:16
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Még egy jó 10 évig biztos lesz FM adás, a digitális is kísérleti stádiumban van csak, meg mi kis ország vagyunk, nem fenyeget az a veszély, hogy elfogy a frekvencia (nyugaton olyan sok rádió van, hogy nem bírják frekvenciával, ezért gyorsabb az átállás). Az AM meg talán örökre megmarad, mert az nagyon nagy távolságokra is képes sugározni, a Kossuth rádió például az egész Kárpát-Medencében fogható így.
2020. jan. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Rég tönkrement az a cucc, mire itt CSAK digitális adás lesz. Vedd meg nyugodtan.
2020. jan. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Egyre kisebb az esély a teljeskörű digi átállásra az internet rohamos terjedése és fejlődése miatt, szóval nagyobb az esély hogy minden rádió a netre fog költözni.
2020. jan. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Több technikával jártunk úgy, hogy nyugaton hamarabb bevezették, nálunk később, viszont annak már korszerűbb változatát, így még jobban is jártunk ilyen szempontból.

DAB+ kicsit más történet, vagy lehet az is hasonló, csak valami egészen más lesz a vége.

Lényeg, hogy egyelőre hamvába halt, nem kell vele kalkulálni.

2020. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Végül is megvettem az analóg rádiót, tök jó.

[link]

Mondtam az eladónak ezt az analóg /digitális problémát és ő is azt mondta, hogy még rengeteg idő, mire megszűnik az FM sugárzás, sőt, lehet, hogy nem is fog megszűnni.

Azért mutatott egy olyan rádiót, ami FM-et és DAB+-ot is vesz, de nem vettem meg, mert ugyanaz a márka, mint a másik, de 2x annyiba kerül, és még nem is tud ébreszteni...

[link]

2020. jan. 7. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A rádió hallgatók többsége autóban hallgat, és a most újonnan eladott autók többségében sincs digitális adást vevő rádió. Ráadásul ezek még futni fognak 20 év múlva is, szóval én emiatt nem aggódnék, ekkora piacot senki se hagyna veszni.
2020. jan. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!