Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elektroakusztikus gitárt ki...

Elektroakusztikus gitárt ki kehet hangosítani úgy, hogy be dugom egy elektromos zongorába?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy lehetséges de itthon kipróbáltan és nem szólt, valamit rosszul csinálhattam?

2020. jan. 8. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Hm...

Szóval találtál egy "lyukat" az elektromos zongorán.

Ez eddig jó.

De mi célból van ott?

Alapvető kérdés: az ott kijárat vagy bejárat??

Mert ha pl. fejhallgató kijárat, hogy hangtalanul leheseen gyakorolni, akkor nyilván nem működhet.

Mondjuk meg kéne nézni milyen piktogram van mellette!

Netán a gépkönyvét megnézni..

Adjak még magától értetődő tippet?

2020. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Én úgy hallottam, hogy lehetséges "

Lehetséges. De nem minden hangszer alkamas rá.


"de itthon kipróbáltan és nem szólt, valamit rosszul csinálhattam?"

Nem tudom mit csináltál.

A zongora típusa?

2020. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oszt igen.
2020. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.

A gitár jack aljzata egy hangszedő kimenet. Jobb esetben van beépített DI-box (elem kell a gitárba, és van XLP kimenet is), akkor legalább nem kell azzal foglalkozni, hogy a hangszedő magában kevés egy bemenet meghajtásához.


A zongorán is találtál lukat, remek. Ez lehet a zengetőpedálé, a fejhallgató kimeneté, vagy a vonal szintű kimeneté. Egyiktől sem fog szólni a gitár a zongorán.

Némely típusnak van mikrofon bemenete (egyes Yamaha zongorák), ezzek elképzelhető, hogy működni fog.

2020. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Aux in, vagy mic bemenet kell.
2020. jan. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azzalé sem megy semmire. Ha nincs beépített DI-box a gitárban, a több száz kiloohm impedanciájú hangszedő véletlenül sem fog meghajtani egy kisimpedanciás mikrofonbemenetet, vagy egy 10 kiloohm impedanciájú aux bemenetet.

Teljes hangerőn valami halk hang lesz, erőteéjes zajjal, brummal.

2020. jan. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!