Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 150-200 watt körüli 8 ohm-os...

150-200 watt körüli 8 ohm-os 40centis zenekari hangszóró újra tekercseléséhez jó ez a rézhuzal?

Figyelt kérdés

Link: [link]


Esetleg ha nem jó valaki mondja meg milyen kell hozzá és linkeljen legyen szives egy oldalt ahonnan tudok rendelni hozzá való rézhuzalt. Előre is köszönöm szépen!!


Ui: tudom hogy bonyolultabb a dolog csak rövid akartam lenni és hogy könnyebb lenne lemérni a benne lévő huzal vastagságot de perpill nincs hozzá mikrometerem...



2020. jan. 9. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát erre így mondani valamit az vakrepülés ködben..

Ha ott a cséve, akkor mérd meg a tekercselés hosszát és nagyító alatt számold meg, hogy a mért hosszra hány menet esik (puffan).

Az már nagyon jó kiindulás.

Persze, ha nincs szénné égve...

2020. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zzzoli ***** válasza:

Tekercselő huzal, tehát jó.

Viszont az utóiratot nem értem, úgy akarod megrendelni hogy nem tudod milyennel van tekerve?

Ugyanolyan kell, amilyen rajta van. Azt csak úgy tudod hogy megméred.

2020. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Az újratekercselésnél két lényeges szempont van szerintem. Az egyik a huzal átmérője, a másik a menetszám.


Nem ismert az eredeti tekercselő huzal átmérője, mert nem akarod/tudod megmérni de mondjuk meg látatlanba hogy ez jó lesz-e?


Én megmérném és ugyanolyat vennék...

2020. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen megy a zöldkéz!!!!
2020. jan. 9. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Hangszóróban nem olyan vékony a huzal, hogy mikrométerrel lehessen csak beazonosítani.

Egy normális tolómérővel is behatárolható, miután szabványértékek vannak.

Amikor régen ilyenekkel szórakoztam, kis rutin után már szemre is meg tudtam mondani, hányas huzal.

2020. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!