Otthoni hobbi dj célokra/ zenehallgatásra keresek hangfal párt magamnak. Aktiv monitor párra gondoltam, szükségem lenne egy hozzáértő tanácsára is, hogy mit vegyek?

Figyelt kérdés
Alesis Elevafe 4 gondolkodtam.

2020. jan. 24. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Erre inkább valami Hi-Fi dolog érné meg. Használtan egész jó állapotú pl Videoton erősítőt, hangfalakat lehet kapni.
2020. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zzzoli ***** válasza:
Nyilván attól függ mennyi pénzt szánsz rá, de ez a hangszóró 80Hz-től indul, minőségi zenehallgatáshoz pedig szükség van az alacsony frekvencia tartományra is. Szerintem is inkább nézz egy jó használt erősítő és szélessávú hangfal párost, ami legalább 40Hz-től indul.
2020. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mihez akarod passzítani, komputerhez, vagy valamilyen lejátszóhoz?

Ha komputerhez, akkor eléggé számít a hangkártya, ha integrált az alaplapra, akkor az elég vacak minőséget ad, mert mindig a gyenge láncszem szabja meg a végeredmény minőségét.

Az Alesis Elevate 4 szépen néz ki, de szerintem a hangja már nem annyira jó, ettől a cégtől az Elevate 5 MKII típustól érdemes vásárolni, bár az már kicsit többe kerül.

Figyelmedbe ajánlom az Edifier aktív hangfalakat, tőlük az 1700 Bt típustól érdemes vásárolni, ez már Bluetooth-os is, egyetlen gond vele az, hogy nagyon hullámzik az ára, gyakran fel-felmegy akár hatvanezerig is, bár annyit azért nem ér meg szerintem, abban az árban van már jobb vétel is, én tavaly nyár végén 35000 Ft-ért vettem, azt már nagyon is megéri, ha van türelmed várni egy kicsit, akkor lemehet ennyire még, mert már többször előfordult tavaly.

Esetleg a Samson Media One M50, bár ennek nem tudom az aktuális árát, de ilyesmi lehet és sokkal jobb annál, amit néztél, sőt, az Edifier 1700Bt-t is erősen megközelíti, talán el is éri a színvonalát.

2020. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi urak a válaszokat. Itthon hobbi szinten zenélni szeretnék, keverő + lemezjátszók
2020. jan. 24. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Megnéztem az Edifier 1700Bt árát, sajnos most 53000 Ft, pedig pár napja még negyven körül volt, mondom, ez ilyen cucc.

Így most drágább, mint az Edifier 2730DB, pedig az jobb a leírások szerint, minden paraméterében, magam sem értem ezt az áringadozást.

A linkben alul az árdiagrammnál megnézheted, hogy igazat beszélek

[link]

2020. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, hát jó kérdés. Nem terveztem egyébként ennyire komoly kaliberű hangfalakat a magam egyszerű felhasználói területén. Lehet kivárok
2020. jan. 24. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnézheted az edifier R1600 T3 is, abban nincs Bluetooth, meg valamivel egyszerűbb a távirányítója, de egyébként eléggé hasonló és az nagyjából az alesis árában van.
2020. jan. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha az alábbi két párost kellene összehasonlítani ki melyikre tenné a voksát

Mackie CR4 vs. Alesis Elevate 5 mkii ?

2020. jan. 26. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még érdekel, nézd meg ezt:

[link]

2020. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!