Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Keverő-erősítő helyett zavarsz...

Keverő-erősítő helyett zavarszűrt RCA elosztó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van több 2 RCA csatlakozóval rendelkező eszköz, amelyek egy erősítőhöz csatlakoznak, de keverőerősítőn keresztül. Az erősítőnek csak egyetlen RCA bemenete van, erősítőt nem szeretném cserélni, mert drága, valamint csak sztereo eszközöket használok és a más erősítő által nyújtott plussz hangélményt sem tudom élvezni mert gond van a hallásommal. Három ilyen eszköz van. Nincs szükségem a keverőerősítőre, de arra se, hogy két eszköz egyidőben szóljon, egyszerre mindig csak egyetlen eszközt használnék úgyis.

A keverőerősítőt lehet helyettesíteni valamiféle olyan passzív RCA-elosztóval, amely képes 3 eszközt fogadni (bal-jobb RCA bemenet), lenne neki egy kimenete is (erősítőhöz csatlakoztatnám) és mondjuk - hogy zavar ne legyen - egy kapcsoló átkapcsolásával tudnám meghatározni: a 3 eszköz közül mely hangforrás jele menjen a kimenetre? Ha van ilyen termék, rendelhető akár Ali Express, akár Ebay-ről akár itthon is kapható, meg tudjátok nevezni, milyen néven keressem?



2020. jan. 26. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. Pont ilyet használok analóg 5.1 kapcsolásához, mert az erősítőn egy bemenet van (6 rca), így a dvd lejátszót és a PCt is rákötöttem, két kapcsolóval kell váltani (mert egy kütyü 3 csatornás, 5.1-nél pedig 6 csatorna van).
2020. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Ha netről rendelek (ahol "no name" gyártóktól" vannak fent ilyen termékek, van esély rá, hogy jót kapok, tehát nem lesz zajos? Tudom kissé "nehéz kérdés", úgy értem bárki meg tudja csinálni az ilyet, nem feltétlenül kell bizonyos márkát venni akár több mint ötszörös áron?

2020. jan. 26. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehéz elrontani, fémdobozos árnyékolás véd a zavarok ellen.

Bal-jobb áthallás lehetne még érdekes, de a gyakorlatban az sem vészes, az alacsony forrásimpedancia miatt.

2020. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyes értékeléseknél olvastam, hogy "zajos", azért bizonytalanodtam el. Nézegetem a noname kínálatot. Mivel még nem volt ilyen a kezemben, nem tudom: egy szenzitív hallással rendelkező írta -e vagy rosszindulatú, esetleg adott termék lett elhibázva.
2020. jan. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!