Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítőben kondi csere = jobb...

Erősítőben kondi csere = jobb hangzás?

Figyelt kérdés

Van egy "erősítőm,, Lp-838 és abban szeretnék kondenzátorokat cserélni (nem púposak,, vagy talán 1 nagyon kicsit) és van benne 3 nagyobb uF-os (kb 1000.2000uF , de van még azokon kívül sok kicsi is de az nem lényeg most)


Ha azokat kicserélem nagyobb uF-ra akkor jobb lesz a hangzás?


2020. jan. 28. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt úgy mondjuk magyarul, hogy "nagyobb kapacitásúra".

A nagy kondik tápszűrők, hangminőséghez nem sok köze van. Legfeljebb annyiban, hogy a pufferelés segíti hirtelen nagy áramigények stabilabb kiszolgálását.

Gyakorlatilag ezt nevezik zenei teljesítménynek, amikor egy erősítő a pufferben tárolt energiából rövid időre nagyobbat tud szólni, mint tartósan.

Más kérdés, ha te amúgy is egy stabilizált tápegységről járatod (ami valóban stabil is), akkor már sokat nem számít a puffer utána. Hacsak nem a tápvezeték ellenállásán eső feszültség megfogása szempontjából. De erről meggyőződhetsz méréssel is, hogy az erősítőbe jutó feszültség mennyit esik, nagy hangerőnél.

2020. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
attól függ,mit értesz jobb hangzáson. Inkább az interferenciákat szűri meg jobban, valamivel nagyobb dinamikát kapsz,mélyek kicsit hangosabbak lesznek. Inkább a minőségen változtass mint a méreten. Vannak direkt audióhoz készült kondik. A kondik kapacitásai méretezve vannak. Nem véletlenül akkorák amekkorák. Nem biztos,hogy sokat profitálsz a nagyobb kapacitásból.
2020. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel alapvetően az egész egy hulladék, ezen a kondi csere nem segít.

Ne pazarold rá a pénzt, vegyél egy rendes erősítőt inkább.

https://www.youtube.com/watch?v=Fqr7ayuPpTk

2020. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy hulladék, de 2ezer forintért nem vártam sokat. De így is nagyon jó hangot ad (műhelybe jó ez) csak egyszer szétszedtem és láttam benne egy kicsit púpos kondit. Meg most nemrég egy youtube videót ahol kondit cseréltek benne és azt monda az illető hogy jobb lett
2020. jan. 29. 14:56
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Valamivel jobb lesz nyilván, vannak kondik,amik jobbak,de drágábbak is,szóval anyagilag nem éri meg. Az érintkezőket is át lehet forrasztani egy minőségibb ónnal,de az is sokba kerül. Olyan sok eredményt nem fogsz elérni. De te tudod.
2020. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha még megteheted, küldd vissza, az árából a jófogason kaphatsz autósmagnót, mint pl ez itt:

[link]

Ebben nem kell cserélgetni semmit.

2020. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már 1 éve vettem,,, mondom hogy semmi baj nincs vele jól szól a basszust is nyomja csak szerintem a legalább a basszus kimenetnél kondit kéne cserélni mer ott kis kapacitású kondi van és ráadásul hajszálnyira púpos is. Meg szerintem ez az erősítő és az a JVC magnó egyszinten vannak főleg hogy régi és kazettás (nekem volt már ilyen autóba és borzasztó kilett cserélve a magnó egy modernre és brutál basszus lett a kocsiba mélynyomó nélkül...)
2020. jan. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!