Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hol tudom beállítani hogy az...

Hol tudom beállítani hogy az alaplapomról működjön a monitorom? Mert a videókártyámon nincs vga dugasz.

Figyelt kérdés

2020. jan. 29. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az alaplapon van, oda dugod, de a videokártyát akkor nem fogja használni.
2020. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor beteszel egy videokártyát, a BIOS azt érzékelve letiltja az alaplapit, pl. azzal, hogy elveszi tőle a megosztott RAM-ot.

Ha ennek ellenére használni akarod, vissza kell adni neki shared RAM-ot, illetve az engedélyezés módját kiolvasni a PDF leírásból.

Ilyen módon mindkét eszköz működni fog.

Vagy kiveszed a kártyát, ha akarod.

2020. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És hol találom a pdf leírást?
2020. jan. 29. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Az alaplapok gyártóinak honlapján ott szokott figyelni.
2020. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen.
2020. jan. 30. 06:23
 6/10 anonim ***** válasza:
ha nem akar működni az a biztos ha kiveszed a vga-t akkor tuti átvált az alaplapira
2020. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Morzsi007 ***** válasza:
Szerintem a Biosban be lehet állítani melyik legyen az elsődleges VGA
2020. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez nem az elsődlegességről szól.

Elsődleges azt feltételezi, hogy van másodlagos is. De ez amúgy is mellékes, mert ha az elsődlegesre nem dugnak monitort, akkor úgyis a másodlagos aktiválódna, egyetlenként.

Itt az a gond, hogy letiltódik az alaplapi, onnan kezdve nem látja sem a BIOS / UEFI, ebből következően a Windows sem.

2020. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem volt anno alaplapi VGa-s lapom meg volt benn pci-es VGA. Be tudtam állítani az alaplapi VGA-t, annak ellenére, hogy benn volt a kártya. Na mindegy. Te másra gondoltál.
2020. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Be tudtam állítani az alaplapi VGA-t, annak ellenére, hogy benn volt a kártya."

Ezt már leírtam a #2 válaszomban.

Nem gondoltam másra, csak azt fejtegettem, hogy összekevered a fogalmakat.

- Más fogalom a prioritás, elsőbbség.

- Más fogalom a letiltás, letiltódás.

Ha egyszer letiltódik valami, azt nincs jelen, így nem lehet sem elsődleges, sem másodlagos, hiszen nincs sehol (szoftveresen nem látszik).

2020. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!