Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet-e elektronikai alaplapot...

Lehet-e elektronikai alaplapot javítani?

Figyelt kérdés
Van egy vezeték nélküli gamepad, aminek az usb-s része, eltörött, az alaplapnál. Lehet-e javíttatni, a felszínén ezt a zöld részt?
2020. jan. 29. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen törés, de vannak javítási lehetőségek.
2020. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ki javít ilyet, kihez lehet vinni?

[link]

2020. jan. 29. 21:55
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ez asszem kuka.
2020. jan. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Voltak már ennél rosszabb esetek, pl. régen képcsöves TV-k, ami ütést kapott és a panel megtörik, általában a sortrafó tömege miatt. Sokan azt hinnék, hogy kamuzok, mert a képcső úgyis összetörik, de ez nem nem mindig igaz. Sok esetben úgy megúszta, még el sem színeződött, vagyis a benne lévő résmaszk nem deformálódott. Az alaplap törése pedig sokszor szépen javítható volt.

Igen, vannak gányoló* kollégák is, de ettől elhatárolom magam, mindig adtam rá, hogy normálisan nézzen ki, a lehetőségekhez képest.

Esetedben, ha a panel pillanatragasztóval rögzíthető, a festék letisztítható egyszerű eszközzel:

[link]

Vagy bármivel, fémtisztára.

A panel két szélén vastagabb huzalt ráforrasztva, illetve vastagon ónozva a rögzítést megerősíteni:

[link]

A vékonyabb fólia, ami a processzorba vezet, ez meg a másik, amire sok laikus azt fogja mondani, hogy hazudok, pedig szakmailag ez nem kihívás. Hajszálvékony huzallal megoldható. Bőven van még annyi maradék, amihez lehet forrasztani.

De az ott lévő zöld festéket inkább finomabb szikével kell óvatosan lekaparni, mert a linkelt gravírozó a rézbe is belekarmolna, tehát az inkább a durvább munkákra jó.

Hogy ki fogja megcsinálni, azt viszont nem tudom, mert én csak hobbiból írok ide, ilyen felületeken keresztül nem vállalok semmit sajnos.


--------------

*Gányolás megnyilvánult abban is, amikor egy repedt panelon csak átónozzák a hajszálvékony szakadást, csakhogy az idővel megreped ismét, a hőtágulástól. Ezért lényeges, hogy én mindig tettem rá rézhuzalt is, megerősíteni, hogy tartós legyen. Persze, egyes esetekben lehetett légvezetékes átugrásokat is csinálni, de ahol sok vékony szál futott egymás mellett, ott hajszálvékony huzalokkal inkább a törést erősítettem meg, sokkal kulturáltabban nézett ki utána.

2020. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Siman javithato. Annyi hogy kabelt kell forrasztani ra es utana kabelen fog logni de mukodni fog. Eredeti allapot nagyon nehezen es gazdasagtalanul allithato vissza.
2020. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahol a két vékony vezetőszál van, arra te nem forrasztasz USB-kábelt. Ha mégis, az gányolás, felszakadhat a maradék fólia és vége lesz teljesen.

Ilyen helyre nem kábelt, hanem sodrott huzalból kivett elemi szálat szoktunk forrasztani. 1 elemi szálat.

Az elemi szál viszont könnyen letörne, ha nincs stabilan rögzítve. De ahogy már írtam fentebb, nem egy nagy kaland, normálisan is meg lehet csinálni.

2020. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Meglehet,de ki akar ezzel foglalkozni? Szerintem se szép nem lesz, elég nagy gyakorlat kell ahhoz,hogy a fentebb leírt módokon meg legyen oldva, nem vállalnám be semmiképp.
2020. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!