Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha vennék hangfalakat plusz...

Ha vennék hangfalakat plusz erősítőt akkor mire kell figyelni az ellenállással kapcsolatban és milyen kábelekre van szükségem, ha össze akarom kötni őket, számítógéphez kéne? Plusz mit kell figyelembe venni, ha mélyládát is akarok?

Figyelt kérdés
Jelenleg még nincs kinézve semmi, hallottam, hogy például Denonok jó fajta erősítők, de érdekelne úgy általában. És ha stúdió monitort keresek, ahhoz milyen kábelek szükségesek?
2020. febr. 7. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Első, és legfeltűnőbb bökkenő az egészben, hogy normális hangfal mellé értelmetlen dolog mélyládát venni, studio monitor mellé meg konkrétan bűn.


Minden passzív hangfalhoz ugyanolyan kábel kell, hangfalkábelnek hívják, csatlakozó nélküli, meterre lehet kapni. Vannak olcsóbbak, drágábbak ez befolyásolja a hangzást.


Az ellenállással kapcsolatban: nyilván az a legjobb, ha passzolnak, de az sem tragéria, ha nem, szobai hangerőn (azaz, ha nem bömbölteted úgy, mint egy őrült) nem szokott gondot okozni.


Ha számitógépre akarod kötni, akkor az erősítőt kell összekötnöd a géppel egy rca - jack átalakítóval.

2020. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy régi egyszerű hifit kötöttem össze a laptoppal, Jack-RCA kábellel. Nem foglalkoztam semmiféle ellenállással. Kifogástalanul működik.
2020. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Miért nem kell mélyládát tenni ezekhez? Azért kérdezem, mert az ilyen 2.1 rendszereknél ez szokott lenni a megoldás.


És ha 5.1 vagy ilyen surround rendszert akarok összeállítani, azt hogyan kell bekötni? Mik kellenek hozzá?


Az ellenállást úgy érted, hogy majdnem ugyanannyi legyen az erősítőnek is mint a hangfalnak?

2020. febr. 12. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Minél kisebb az ellenállása a hangfalnak, annál jobban terheli az erősítőt. Tehát legyen minél közelebb az erősítőéhez, vagy annál nagyobb. De még mindig fontos az, hogy ne hajtsd túl!


Mélyládáról: a 2.1-es rendszer valójában 2.0-ás, azaz sztereo rendszer, amiből ki van spórolva egy mélynyomó. Nos, egy rendes sztereo rendszerben 2 mélynyomó van, a mellé nem kell mélyláda, mert önmagában is elég mélyet ad. Tehát a 2.1-es rendszer az a tesco gazdaságos kategóriája a hangrendszereknek, valojában kevesebb, mint egy jó 2.0.

2020. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem.


Na és 5.1 rendszer nem jó úgy ahogy lehet kapni? Azért kérdezem, mert akusztika miatt 5.0 rendszer (tehát amint mondtad, rendes hangfalnak van saját mélye) azért nem lenne jó (gondolom) mert ha a hangfalat, aminek ugyanúgy van magasa és mélye, ha a mélyet a szoba sarkaiba teszed, tehát ugyanoda, ahova a magasakat teszik az 5.1 ben túl sok lenne a mély, nem?

2020. febr. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!