A subwoofer a high level input bemenetén nem vesz fel teljesítményt az erősítőtől?

Figyelt kérdés

Simán az A csatornára most bekötöttem a hangszórókat és külön kábellel a mélynyomón a high level input-ot.

Sosem használtam ezt a bemenetet a mélynyomón, viszont most olyan erősítőm van, amin nincs sub kimenet.

aki tájékozott ezzel kapcsolatban, megköszönöm ha felvilágosít, mit érdemes tudni erről a bemenetről.


2020. febr. 7. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A high level input az BEMENET az erősítőn, már erősített jelek fogadására alkalma. A hangszórókat az erősítő KIMENETÉRE (OUTPUT) kötjük!

Egyébként ha egy pontos típust írtál volna, talán könnyebb lenne...

2020. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Canton as 10

2020. febr. 7. 20:15
 3/7 A kérdező kommentje:

Nincs rajta kimenet, csak bemenet.

Láttam olyan bekötést, hogy külön kábellel kötötték be a mélysugárzót és a hangfalat az erősítő ugyan azon kimenetéről külön-külön.

2020. febr. 7. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor még egyszer: a high level input a már erősített jelek bemenete, tehát például egy táskarádió hangszórókimenetét lehet rákötni. Vagyis egy már erősített jelet! Azt természetesen nem írtad, milyen erősítőnek konkrétan milyen csatlakozójáról akartál jelet adni az aktív sub-ládának.
2020. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

72 % megint értetlenkedik.

Igen, főleg régebbi sztereó erősítőkön szokott lenni kapcsolható A-B kimenet, ami esetedben lényegtelen. Arra találták ki, hogy mondjuk A az egyik szoba, B a másik szobába vezet, vagy ahová akarod vezetni.

Amire szerintem gondoltál, elárulom:

A Canton AS10 esetében 100 ohm terhelést képez a bemenet +/- pontja a GND-hez képest (mindkét ágon).

Azaz elhanyagolható a 4 vagy 8 ohmos hangszórókhoz képest, mintha nem is lenne.

Ez vonatkozik egyébként minden ilyen High Level inputra, mármint nem pont a 100 ohm, hanem az, hogy "sok". Soha nem tekintendő plusz terhelésnek.

2020. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arra gondolnék hogy előbb a subot kell bekötni és onnét L-R alapján továbbfűzni a ( front ) hangszórókhoz a jelet.


[link]

2020. febr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6

Csak lehet, nem kell. Amúgy mindegy.

Azzal, hogy a hangdobozokhoz menő vezetéket kvázi megszakítod egy helyen, átmeneti ellenállás is keletkezhet, noha ez függ az összekötés minőségétől, érintkezésétől.

Ha valaki rosszul csinálja, árthat is vele.

De ha valakinek úgy jobban jön ki, csinálhatja éppen.

Lényeg, hogy a High Level bemenet nem vesz fel különösebb áramot.

2020. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!