Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bluetooth hangszórón lévő...

Bluetooth hangszórón lévő Line-in bemenet biztosan az, aminek írva van? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Én azért szeretnék venni Bluetooth hangszórót, hogy hangrendszert (is) csatlakoztassak hozzá, attól tartok, hogy a line-in bemenet alatt esetleg olyan bemenetet értenek, amely más eszköz fülhallgató-kimenetéből fogadja csak a jelet. Én valódi vonalbemenetet szeretnék rákötni, de ha ez valójában fülhallgató bemenet, akkor nem stimmelne, valamint igen csak halk lenne. Miből tudhatom meg, hogy valódi vonalbemenetet értenek alatta, ha specifikációban nem szerepel?

2020. febr. 11. 16:47
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A vonalszintű érzékenység alapvetően egy szabványos feszültségszint, 0 dBu, azaz 0,775 V. Ez még az öreg Bell idejéből származik, mivel ennyi feszültség a telefonhallgató 600 ohm impedanciáján 1 mW teljesítményt hoz létre, ami pont optimális hangerőt képezett.

Erősítőknél ezt úgy kell értelmezni, hogy ehhez tartozik a max. kimenőteljesítmény.

De nehogy azt hidd, hogy a fülhallgatókimenet sokkal több feszültséget ad le, hiszen a tipikusnak mondható 32 ohm impedancián ugyanennyi feszültség már majdnem 20 mW teljesítményt jelent, ami ilyen közel a dobhártyádhoz igen sok lenne elvileg.

2020. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, a 600 Ohm-ra gondoltam én is. Villamosmérnök magyarázta egyszer nekem, hogy a 600 Ohm-mos kimenetre a 32 Ohm-mos fülhallgatót csatlakoztatva gykaorlatilag semmit se lehet hallani (ill nagyon halkan szól) - és ezt ki is próbáltam.
2020. febr. 11. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!