Mit tudok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Miközben ment a gép, le lett verve véletlenül az áram, és azóta nem csinál semmit, csak a proci ventilátora forog, és ennyi, monitor se kapcsol be néha bevillan a billentyűzet, viszont az egér az folyamatosan világít.

2020. febr. 12. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Áramszünettől ilyen baja nem lesz. Itt túlfeszültség lehetett, amitől elfüstölt a gép, ami leverhette az áramot.
2020. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mit lehet tenni vele?
2020. febr. 12. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Alaplap csere.
2020. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, viszont olvastam hogy akkor elvileg le kellett volna belülről égnie, de semmi baja se az alaplapnak se a kártyáknak, se a procinal, szóval nem értem..
2020. febr. 12. 23:09
 5/7 anonim válasza:
Táphiba, de annál gyakori hogy az alaplapot is tönkreteszi. Kis szerencsével csak a táp ment el. Majd írd meg mi lett.
2020. febr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

honnan látod hogy nem lett baja?

a túlfeszültséget ne úgy képzeld el mint a filmekben, hogy

ZAPP

aztán egy méteres láng kiba..ssza a gép oldalát és csörömpölve hullanak az alkatrészek, a ventilátor lapátját a szoba túlsó felén a falba ágyazódva találod meg a merevlemezt meg a szomszéd kutyája hozza vissza két nap múlva.


az esetek 99%-ban a rossz alaplap ugyanolyan szép mint a jó...

2020. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem látsz rajta semmi nyomot, még simán tönkre mehetett. Persze, van, hogy látható a nyom (pl láttam már gépet, ahol az UTP kábelen jött fel a villámlásból a túlfesz, na ott az IC is megégett), de ha pl. 5V helyett 15V-ot kap egy alaplap, attól tönkre megy, de nem lesz látható jele.
2020. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!