Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hangfalamat és egy külső...

A hangfalamat és egy külső (usb-s) hangkártyát egy optikai kábellel szeretném összekötni. Ha a hangkártyán csak koaxiális SPDIF csatlakozó van (narancssárga színű), akkor hogyan tudom ezt megtennni? Létezik hozzá vmilyen adapter?

Figyelt kérdés
2020. márc. 4. 17:23
1 2
 1/14 Mr. V. ***** válasza:

Igen, Kínából durván 500-1500Ft között rendelhető, ám digitális jeleket max erősítőig jó minőségű hangtechnikánál szokás használni. Aktív hangfalnál nem, de még diszkóban sem.

Digital to Analog adapter-re keress rá. Mindkét bemenetet tudja (SPDIF, optikai). Az árától függően 44,1kHz vagy akár 96kHz, amíg működik.

A nagyon olcsó (2e Ft alatti) hangzásra nem rossz, vájtfülűek észreveszik, hogy némi basszus elveszik (10%), illetve hangerőből majdnem 14dB. De ez átlag felhasználónak tökéletes.

2020. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Zzzoli ***** válasza:

Hangfaladat? Esetleg nem aktív az a hangfal?

Passzív nem lehet, gondolom aktív, optikai bemenettel.

SPDIF/Toslink átalakító létezik, de pontosítsunk.

Van egy számítógéped, amelyből eleve kinyerhető a digitális audió, külső hangkártya nélkül.

Csak ugye azt sem írtad hogy ez miféle szerkezet, PC vagy lapi és akkor tudnánk tanácsot adni hogy tudsz a digitális hangfolyamra csatlakozni. Mert ebben az esetben egy felesleges közbenső eszköz a külső hangkártya, a hangminőségbe nem fog beleszólni.

2020. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Zzzoli ***** válasza:
57%

Első válaszoló honnan tudod hogy nem egy stúdió monitor aktív speakerről beszél a kérdező? Ő is az erősítőig akarja vinni a optikát, csak az aktív hangszórója erősítőjéig.

Egyébként nem 96kHz-ig, hanem 24bit/196kHz-ig is jók az A/D konverterek.

Azt meg honnan veszed hogy pont 14dB-t csillapít egy 1999Ft-os átalakító, meg mihez képest?

Egyébként az erősítése csak a végerősítője negatív visszacsatolásától függ, a basszusból meg 10%, ez is miféle érték, honnan tudod pontosan?

A nem illesztett kicsatolás miatt esetleg vághat, de akkor sem mindegyik olcsó pontosan 10%-ot. :-)

2020. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés az info, egyáltalán milyen minőségi szinten mozgunk?
2020. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

VÁLASZOK:

Logitech Z906 aktív hangfalról van szó.

Laptopba lenne csatlakoztatva külső (usb-s) hangkártya, h feljavítsam a hangot+a laptopba csak egy jack dugós csatlakozóm van.

2020. márc. 4. 19:10
 6/14 Mr. V. ***** válasza:

3-asra válasz:


A 14dB csillapítást onnan tudom, hogy keverőn a digitális 0dB-es kimenetre volt rátéve az átalakító és az analóg bemeneten volt visszakötve és mérve.

Az analóg bemenet pedig egy CD-játszó 0dB-es kimenetéhez volt pontosítva (azaz az eredeti Line In-hez volt állítva a 0dB, majd kicserélve a CD az átalakítóra és a kivezérlés alapján -14dB-ig ment csak az átalakító után.

A hangszínt onnan tudom, hogy közel 20 éve foglalkozom zenével és az ember kihallja a különbséget, főleg ha a keverőn a kimenő és visszajövő hangok között tud váltogatni és rendes fejhallgatóval dolgozik, de spektrumon is látszik, ha rögzíti az ember a keverőből kijövő analógot és az átalakító után kijövő analógot. Más a dinamikája, de leginkább a mély tér csak el. A 10% pedig nem pontos 10%, hanem akkor egy 10-es skálán 9-esre mondom a basszus visszaadását.


Az illető nem stúdiótechnikáról beszélt, így nem is a 24/196 minőséget írtam, hanem az átlag felhasználóknak használatos olcsó megoldást. Minek venne 5-15e Ft-ért átalakítót, ha egy 1-2e Ft-os is bőven elég neki arra, amire ő használja. Gondolom nem komolyzenét fog rajta hallhatni, vagy trance-t flac-ból, hanem játékot, tube videókat, amik eleve nem CD minőségben szólnak... így nem kell 24 bites 196kHz-is működő átalakító neki. Ha stúdiót szeretne, akkor írta volna szerintem.


A már közben ismertetett típus adatlapján a műszaki részen nem szerepel a bemenetek tulajdonsága (max kHz, bit), ám mindegyik kompatibilis az alap 44,1kHz, 48kHz, 16bit formátummal.

A DVD sem több 48kHz-nél, így nincs szüksége profi átalakítóra, elég neki az olcsó.

2020. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mr. V. ***** válasza:
100%
De nem értem a logikát... az optikai nem jobb/rosszabb, mint a SPDIF és SPDIF van a hangkártyán és az erősítőn is. Nem egyszerűbb/olcsóbb (300Ft) egy sima RCA kábellel összekötni a 2 eszközt? Mert az átalakító fogyaszt, külön kell kapcsolni, +1 hibaforrás, tehát szerintem felesleges. A digitális jel nem romlik RCA kábelen sem és a készülék rendelkezik SPDIF bemenettel a fotók alapján (a 2 optikai mellett).
2020. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Előzőnek:

DE logikus lenne akkor inkább már egy rca kábel, és a probléma megoldva! Mivel nem vagyok szakértő a témában, több oldalról is megközelítettem a témát: Nagyon sokan 5.1-es hangrendszereknél az optikai kábelt ajánlják! ennyi! rca kábel mellett kevesebb érv van: vszínű az emberek kevésbé ismeri,nem annyira elterjedt, és sokan 'zajosnak' ítélik meg. De ez sztem teljesen szubjektív dolog! úgyhogy kipróbálom a rendszert ígyis-úgyis..

2020. márc. 5. 18:22
 9/14 anonim ***** válasza:
A koax hangi előnyei nem fognak azon a rendszeren megmutatkozni, de digitális jel mind a kettő, normális kábellel egyik sem hajlamos a zajosodàsra.
2020. márc. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mr. V. ***** válasza:

Digitális jelnél nem számít az átvitel minősége.

Tehát ha rossz a kábel, nagy az ellenállása, stb. az analóg átvitelnél halkítana, de digitálisnál csak nulla és egy van. A 0,51 még mindig 1 a digitális technikában, tehát oda sokkal "gagyibb" összeköttetés is stabil működést eredményez.

Példa: másolj le egy magnókazettát, majd annak a másolatát és annak a másolatát, majd hallgasd meg az eredetihez képest... és másolj le egy CD-t egy másikra, azt egy másikra és azt hallgasd meg, teljesen azonos az eredetivel.

Vagy ott a DVB-T adás, ami digitális. 60% térerővel is 100%-os képminőség érhető el, tehát maga a levegőn történő átvitelen van 40% esés, a képen, hangon mégsem látod, míg korábban az analóg adásnál a 60%-os jel már enyhén hangyás képet vagy sistergős hangot produkált.


Tehát 3m-en belül akár 2 szál dróttal is összeköthetnéd a készülékeidet és működnének... csak esetleg egy hajszárító bezavarhatná, ezért kell árnyékolt kábel, de abban nincs szükség HQ-ra, nem kell aranyozott, extra vastag.

2020. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!