Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Segitséget szeretnék kérni,...

Rock0 kérdése:

Segitséget szeretnék kérni, hogy a következö házimozi javitható e? SONY STR DE 875 rádios erősitő rádioja nem talál adot csak búg ez egyik naprol a másikra keletkezett a hiba

Figyelt kérdés
Megéri e javitatni vagy jobban járok ha veszek egy külsö rádiot mivel az erösitö többi része hibátlanul megy rajta a pc dvd kazettás deck tv és hibátlan csak ha a rádiora kapcsolom erösen bug és más hang nincs rds esde már ki se irja az adokat csak számok vannak pty auton keres de semmit se talál .mi lehet hibás benne
2020. márc. 4. 21:47
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
47%

Véletlenül nem a szokásos FM fehérzajt nevezed búgásnak? Ezek nem nagyon szoktak búgni.

Fehérzaj meg lehet attól is, hogy nem kap rendes antennajelet.

2020. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Üdv nem fehér zaj rendessen bug ha lehuzom az antennát ha ujbol rádugom de adot se talál meg ami mentett ado volt az is eltünt ujbol meg nem talál semmit meg se fm se mw rádion ez nagyon erös búgó hang de csak aha a rádion van akkor búg a többi rákötött készülék megy ugyan ugy mint azelött
2020. márc. 4. 22:23
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

[link]

A Standby Board nevű panelon kellene megnézni a C872 és C871 kondenzátorokat, hátha kinyíródott valamelyik.

Ezek játszanak szerepet +24V tápfeszültségben (egy elég hülyén kitalált kétszerező kapcsolásban), amiből az IC1061 stabilizátor csinál +12 V-ot a tuner részére.

Ha ez a táp szűretlen, akkor 50 Hz búgás juthat a tunerre. Még csak nem is 100 Hz, mint egy normális, kétutas egyenirányítónál, mert ezt úgy elcseszte a tervezője.

2020. márc. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Máskor nem szokott itt gond lenni a Tanyás linkekkel, csak most van benne egy vessző is. Így jó elvileg:

www.elektrotanya.com/sony_str-de875,de975.pdf/download.html

2020. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ holnap megnézem :

és ha a kondi hibás ez milyen összegbe kerülne érdemes kicserélni vagy vegyek rádio tunert inkább?

2020. márc. 5. 00:37
 6/7 Szirty ***** válasza:

"Máskor nem szokott itt gond lenni a Tanyás linkekkel"


Néha csinálnak belőle gondot... :-/

2020. márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a segitséget

meg lett a hiba és kilett javitva.

de nem értem kicsit fura ,hogy elengedte a forrasztás az egyik kondenzátor lábait és mindkettöt és kiesett a kondenzátor visszaforrasztottam és a hiba megszünt üzemel rendessen mosmár.

másra nem tudok gondolni mint arra hogy költöztünk és jol bedobozoltam még ki is tömtem adobozt nehogy sérüljön de ugylátszik a költöztető nem törödik ilyenekkel szerintem vagy lecsuszott a doboz vagy fejjel lefelé rakták be mert másképp hogy tud ki esni a kondenzátor ha el is engedi a forrasztás akkor is a helyén marad .

csak szerencse hogy nem lett belöle nagyobb gond mikor bekapcsoltam és nem értetett össze semmit ugy volt a penelon hogy másik alkatrészhez nem ért.

2020. márc. 5. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!