Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hol lehet venni távirányítós...

Hol lehet venni távirányítós repülőhöz motorokat és elektronikus eszközöket?

Figyelt kérdés

Számtalan angol és amerikai videó van fenn a Youtube on ahol megmutatják, hogyan lehet késziteni egy baromi egyszerű távirányítós repülőgépet.

A működésük már teljesen összeállt a fejemben (mire jók a szervók, stb), így gondoltam megpróbálok egyet építeni.

De hol lehet ilyen eszközöket beszerezni?

Komolyan, külföldi DIY videókban olyan gyakran látom ezeket, mint a cukrot. Mindig is érdekelt, honnan vannak ezek, de most már akarok venni én is.

Ha valamit nem jól írtam, tekintsetek el tőle, teljesen kezdő vagyok.



2020. márc. 7. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ilyeneket a hobbyking-ről szoktam rendelni. Van európai raktaruk is ahonnan 1-2 hét alatt megjön.

Egy időben én is belekóstoltam, de csak lapgépekkel. Ezeket egyszerű megépíteni, akár még a Diego-s, 5mm-es parkettaalátét is jó hozzá, duplaszárnyas "kacsát" ebből csináltam. Kezdő gépnek tudom ajánlani.

2020. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itthonról nem lehet?
2020. márc. 7. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Itthon is lehet, boltból 2-3 szoros áron. Aliexpressen nézelődj, onnan 300 Ft egy kis szervó. De rendes távirányítót vegyél mellé, ne flyskyt.
2020. márc. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdőnek teljesen jó egy olcsó távirányító is, nem kell mindjárt 100 ezres, távot venni, aztán meg ha nem jön be neki ez a hobbi, akkor bukik egy rakás pénzt. Kicsiben kell kezdeni, aztán később lehet fejlődni. Meg elsőre bőven lesz mire költeni.Nekem is egy Turnigy 9x van ami tudtommal szintén flysky koppintás, és igencsak népszerű volt pár éve, mikor én is próbálkoztam a modellezéssel, de abbahagytam. Viszont a 3D nyomtatás új lehetőségeket ad ezen a téren is 😉

Van egy magyar srác akinél érdemes körülnézni.

[link]

2020. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És szerintetek érdemes lenne venni szervókat, motort, légcsavart, meg más elektronikai cuccokat, és egy nagyon egyszerű gépet elkezdeni építeni?

Milyen nehéz ez elsőre?

2020. márc. 12. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam , elsőre egy lapgépet lenne érdee csinálnod, ezt Diegoban kapható zöld parkettaalátétből is meg lehet csinálni. Kinyomtatod a rajzot, körbevágod és átrajzolod a depronra, majd pedig valamilyen hungarocell ragasztóval pl UHU por, összeragasztod. Két 9 grammos szervo kell hozzá, kis motor szabályzó, és akku.

Alább megtalálod a leírását. Kezdő gépnek tökéletes, mert a V elrendezésű szárny elég nagy satbilitást ad, cserébe viszont egy idő után unalmas lesz. Én is ilyennel repkedtem elég sokat.

[link]

2020. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!