Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem ad ki mély hangot a...

Miért nem ad ki mély hangot a hangszóró?

Figyelt kérdés
Egy régi swiftbe vettem két 10cm-es hangszórót(Alpine SXE-1025S). Bekötöttem és szinte csak magas hangot generál. A pólusait felcseréltem, de ugyan azt a hatást értem el. Nem volt még dolgom 10cm-es hangszórókkal szóval én rontok el valamit vagy alapból nem lehet tőle csodát várni?

2020. márc. 27. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

10 cm és mélysugárzás?

Nálam az 25cm-nál kezdődik, igaz az csak mélysugárzó, hangváltóval.

Azért nagyon (rengeteget!) számít a "doboz", az hely, ahova be van építve, minél nagyobb út legyen a membrán eleje és hátulja között, amelyet meg kell a hangnak kerülni.

2020. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, az egyik legfontosabb kérdés, hogy hova lett beépítve a hangszóró, mert az alapvetően meghatározza a hangzást. És persze az is számít, hogy az erősítő amire rá van kötve, mit tud valójában. A pólusokat felesleges cserélgetni, annak semmi köze ehhez a dologhoz.
2020. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugye csak az egyik oldal pólusait cserélted fel, nem mindkettőét? Mert ha véletlenül ellenfázisban lettek bekötve, és mindkét oldalon cseréled, akkor ugyanott vagy a csere után is.
2020. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Morzsi007 ***** válasza:
Gondolom az ajtókárpitban van a hangszóró. Na ott nem fog mélyet nyomni, talán egy fadobozban, de nagyon mély frekvenciát nem tudhat. Szóval ez majdhogynem normális jelenség. A polaritásra figyelj oda mindkettőnel. Nekem Blaupunkt 13cm-es sem nyom mélyet a 206-omba. Meg a Bose 16cm-es, ami gyári a Mazda 6-ba az is kevés, csak ott van egy sub, ami segít. Szóval ne várj csodát.
2020. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos igen. A régi swifteknek a műszerfalába lehet beépíteni. De én csak egy hangszóró párt vettem, nem mélysugárzót! Nem is várom tőle, hogy olyan mély hangja legyen mint egy mélynyomonak, de feltünően rossz a hangzása. Egy JBL GO-hoz tudnám hasonlítani. Viszont a fejegységbe van egyből kötve, nem hinném hogy egy ilyen kicsi hangszóró igényel erősítőt
2020. márc. 27. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!