Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangfalat ajánlanátok...

Milyen hangfalat ajánlanátok zenehallgatáshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni új hangfalakat, zenehallgatásra használom őket.

Most egy GX Gaming hangfalam van, ez a típus:

[link]


Ugye ahogy a neve is adja, ez inkább gamer hangfal.

A helyzet az, hogy én nem értek nagyon a hangfalakhoz, inkább fejhallgatót használtam eddig.

Ami a kinézetét illeti, szeretném ha nem ilyen "modern" "csillogós" lenne, hanem valami szép fa, vagy természetesebb hatású.

Mit vegyek figyelembe vásárlásnál, milyen értékeket kell néznem?

Pl.: mint fejhallgató vételnél, hogy nyitott vagy zárt-e.



2020. márc. 29. 13:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Még valami:

A hangfalat a laptopomhoz hozzákötve használom.

Egy standard jack-dugó véggel érkezett, és ezt csatlakoztatom a laptophoz a mostani hangfalamnál.

2020. márc. 29. 13:04
 2/10 A kérdező kommentje:

Pl.: találtam egy ilyen hangfalat:

https://www.youtube.com/watch?v=qyTjoHkhAHs


Ez elég drága, 100ezer forint felett van, de mit nyújt pontosan ennyi árért?

Az én mostani hangfalamnak van külön "doboza" a basszushoz, ez viszont csak kettő hangfal.

Ez miért van?

Köszönöm ha valaki időt szán és válaszol a kérdéseimre.

2020. márc. 29. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Zenehallgatás az sztereo.
2020. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"mostani hangfalamnak van külön "doboza" a basszushoz,"

Ennek kettő is van, és beleépítették a maradék többi cuccot, hogy ne legyen szanaszét.

2020. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kanto YU6 vagy kisebb szobába YU3, ha tényleg minőségi zenét akarsz.
2020. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A te hangfalad 2.1, az ugyanaz, mint a sztereo (2.0), csak ki van spórolva belőle egy mélynyomó. Sztereo rendszerben két mélynyomó van, 2.1-esben egy. Amit linkeltél valami audiofil cucc, rossznak biztos nem rossz, viszont az azért nem ritkán fordul elő, hogy a mostani hangfalal túl vannak árazva. Bár itt értem, hogy wireless, hipermodern, meg minden, de amúgymeg a vezeték nélküli kapcsolat alapból rosszabb hangminőséget produkál, mint a vezetékes. Persze ehhez olyan rendszer is kell. És ez a másik oldala. Fölösleges százeszres habgfalat venned, ha laptopon fogod lejátszani a zenét. Annak a zenének olyan minősége lesz, mint a laptop hangkártyájának. Mindig a leggyengébb láncszem határozza meg a hangzást. Egy százezres hangfalnak akkor fogod hallani az előnyét, ha veszel hozzá 20 ezres kábeleket, és szintén 100 ezres erősítőt, meg lejátszót.

Nézegess vaterán, jófogáson, hfp aprón, a régebbi cuccok nagyobb része olyan kinézetű, mint amit leírtál, mint a maiaknak.

2020. ápr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz, hogy a vezeték nélküli kapcsolat itt rosszabbat jelent, mert nem bluetooth, hanem WiFi, amit használ, ami egy nagyon jó digitális jelátviteli lehetőség.
2020. ápr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7, valóban, igazad van, azt nem figyeltem, hogy wifi. De hiába, laptophoz akkor sem érdemes jobbat venni, mint maga a laptop hangképzője. Kivéve, ha a jövőben be van tervezve egy komolyabb rendszer.
2020. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ápr. 1. 23:16-i válaszoló, ez igazán informatív volt és értelmet nyer. Nem fogok ilyen drága hangfalat venni, talán ha tényleg jól hangzana megérné hosszú távon, de amint mondtad, ha a leggyengébb láncszem határozza meg, akkor tényleg nem is éri meg.
2020. ápr. 12. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Wifis streamhez nem sok köze van a hangkártyának gyerekek.
2020. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!