Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért recseg a Genius 2. 0-ás...

KmsRys kérdése:

Miért recseg a Genius 2. 0-ás hangszóró bal oldala?

Figyelt kérdés
Egy régi PC hangszóró, úgy kaptam, hogy leejtették, és a transzformátorjának a tartója eltört. A rögzítését megoldottam másképp. Nagyon szépen szól a jobb oldala, viszont a bal oldala recseg az alacsony frekvenciás hangoknál. Pár napja csináltam rajta egy hang tesztet, és egy másik hangszórót tettem oda, és amikor ráfogtam az RCA dugóra a másik hangszóró vezetékeit (bal oldali kimenet), akkor véletlen sikerült rövidre zárnom egy fél másodpercre a kimenetet. Ugye nem emiatt lett ilyen? Már több hasonló erősítős cuccal előfordult nálam ilyen, de egyiknek se lett baja tőle. Most megint odafogtam egy másik hangszórót, és azzal is ugyanúgy recseg, szóval nem a hangszóró adta meg magát. Viszont az is érdekelne, hogy valahogy tudom orvosolni ezt a hibát? Jó lenne, ha lehetséges lenne használt alkatrésszel megoldani, mert az van itthon bőven, és átforrasztanám bele. Ehhez kapcsolódóan, folyamatos búgás is hallatszik belőle, ez lehet kiszáradt kondenzátor hiba? Tudom, hogy régi, meg valószínűleg olcsó is volt, de egyszerűen annyira hangos, meg a bal oldali resegést leszámítva szép is a hangja, szóval semmiképp nem szeretném kidobni.

2020. márc. 30. 17:39
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha jó a hangszóró, akkor elvileg a végfok IC marad, aminek nem tesz jót a zárlat, még ha védett is valamennyire.

Olyan is előfordul, hogy rendellenesen melegszik utána, a megnőtt áramfelvétel pedig okozhat búgást is.

2020. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem a végfok IC-vel van a gond, a jobb csatorna is elkezdett recsegni, a nyák lapra forrasztott vezetékeket csak picit megpiszkáltam, és már egyik oldalt sem recseg! Valószínűleg egy újraforrasztás megoldja a hibát, mert ez nyilván kontakt hiba. Ezekmellett a kimenetnél van egy fejhallgató jack, (sajnos a fejhallgatóban is hallatszik az erősítő búgása) és a fejhallgatóban sem hallottam recsegést, pedig az is a végfok után van (a kimeneten), szóval megnyugodtam, hogy nem nagy hiba.
2020. márc. 30. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!